Добруджа спря Левски в рядко виждана драма! Двата отбора направиха 2:2 в мач от 28-ия кръг на Първа лига, който беше изпълнен с драма и обрати в последните минути.
Резултатът на препълнения до краен предел стадион в Добрич откри юношата на "сините" Антон Иванов в 63-ата минута.
В самия край Кристиан Димитров изравни, а в добавеното време отново той направи пълен обрат.
Левски вече се виждаше победител, но в 99-ата минута Ивайло Михайлов с фамозно изпълнение оформи крайния резултат.
Така битката за титлата става жестока, след като по-късно днес Лудогорец приема ЦСКА 1948 и при победа ще съкрати изоставането си от "сините" на 7 точки.
Хората на Ясен Петров пък взеха важна точка в битката за спасение и вече имат 26 т.
С следващия кръг, който е предпоследен от редовния сезон, Левски приема Арда Кърджали, а Добруджа гостува на Спартак Варна.
Левски контролираше играта в началото на мача и владееше топката в над 70% от времето, но първото положение бе пред вратата на гостите. Бърза атака на Добруджа завърши с центриране и топката бе свалена точно на крака на Ди Матео Ловрич, но неговият удар премина покрай дясната греда.
Добруджа имаше и други положения, които не реализира, а Левски стигна до първото си в 45-ата минута. Евертон Бала намери Гашпер Търдин на близка греда при центриране от корнер, но ударът с глава на словенския халф не намери очертанията на вратата.
Второто полувреме започна с ново добро положение за отбора на Добруджа, който след 20-ата минута се изнесе и на моменти надиграваше Левски. Този път шансът се откри пред Богдан Костов, но ударът на юношата на Левски от добра позиция бе избит в корнер.
Следващото положение се откри пред друг юноша на Левски - Антон Иванов, който обаче даде преднина на домакините. Ангел Ангелов центрира от лявото крило в 63-та минута и Иванов засече топката с глава, а тя се отклони от крака на завърналия се в титулярния състав Кристиан Макун и влезе в мрежата на Левски.
Добруджа се прибра и дълго време не позволяваше на "сините" да създадат опасно положение, но домакините се пречупиха в 88-та минута. При разбъркване в наказателното поле защитата на Добруджа блокира два удара, но третият бе отправен точно от Кристиан Димитров и той изравни за 1:1. Само осем минути по-късно, в шестата добавена на мача, Армстронг Око-Флекс центрира точно на главата на централния защитник и този път той се разписа с глава за 2:1.
Това обаче не бе всичко. В ответната атака Добруджа създаде опасна атака и топката стигна до Ивайло Михайлов, който я спря на гърди, завъртя на 180 градуса и с топовен шут я вкара в сглобката на гостите за крайното 2:2.
Добруджа - Левски 2:2
Голмайстори: 1:0 Кристиан Макун 63-автогол, 1:1 Кристиан Димитров 88, 1:2 Кристиан Димитров, 2:2 Ивайло Михайлов 90+9
Добруджа: Георги Аргилашки, Богдан Костов, Вашко Оливейра, Венцислав Керчев, Ди Матео Ловрич, Диого Мадалено (87-Джан Хасан), Антон Иванов, Антон Иванов, Ангел Ангелов (87-Димитър Пиргов), Валду Те (74-Георги Трифонов), Томаш Силва (81-Айкут Рамадан) и Ивайло Михайлов
Левски: Светослав Вуцов, Майкон, Кристиан Макун, Карлос Охене (66-Рилдо Фильо), Хуан Переа (66-Марко Дуганджич), Евертон Бала, Гашпер Търдин (46-Георги Костадинов), Алдаир (76-Оливер Камдем), Мазир Сула, Кристиан Димитров и Радослав Кирилов (66-Армстронг Око-Флекс)
Стадион: "Дружба", Добрич
Съдия: Кристиян Колев
Жълти картони: Диого Мадалено (Добруджа); Гашпер Търдин, Карлос Охене, Майкон, Кристиан Димитров (Левски).
Снимка: БГНЕС







Времето днес, 29 август: Слънчево и горещо днес, температурите до 35°
Хороскоп за 29 август 2026: Какво вещаят звездите за всяка зодия
Ограничено движение по пътищата заради колоездачна обиколка
Новият крал Хокон VIII полага клетва за вярност във вторник
Обикновен елемент променя целия дизайн на автомобила
Ал Пачино и Антъни Хопкинс са звездите във филма за Maserati
Подготовката на автомобила за зимата започва през лятото
И така става - ван превозва кола на покрива си
Райън Гарсия се закани на Теофимо Лопес: Ще го унищожа
Две титли, двама британци и една „неизбежна“ битка: Дюбоа срещу Итаума
Джош Хокит отново атакува Том Аспинал: Кажи ни какъв е проблемът
Отложиха с 20 дни битката между Арман Царукян и Дилън Данис
Създадена е най-голямата карта на аутизма
Двойно кафе и кратка дрямка помагат за ободряване при шофиране за кратко
Имунните профили при шизофрения и разстройствата на настроението – различни
Първична аменорея – кога цикълът изобщо не идва?
Коментари
Напиши коментар19:19 | 5 апр 2026 г.
19:18 | 5 апр 2026 г.
19:18 | 5 апр 2026 г.
19:18 | 5 апр 2026 г.
19:17 | 5 апр 2026 г.
19:17 | 5 апр 2026 г.
19:16 | 5 апр 2026 г.
19:16 | 5 апр 2026 г.
19:15 | 5 апр 2026 г.
19:15 | 5 апр 2026 г.
Напиши коментар