Шампионът на България Левски не се е отказал от намерението си да привлече Кингс Кангва, съобщават израелски издания. Според последните информации столичният клуб вече е отправил оферта за повече от 2 милиона евро към Апоел Беер Шева за правата на офанзивния футболист.

Освен сериозната трансферна сума, сините са предложили на национала на Замбия и годишно възнаграждение в размер на приблизително 750 хиляди евро. Въпреки това Левски далеч не е единственият клуб, който се стреми да си осигури подписа му. Самият Кангва е заявил желание да напусне настоящия си отбор, тъй като Апоел Беер Шева не разполага с възможност да му предложи подобни финансови условия.

Сред останалите кандидати за услугите на 26-годишния футболист са и руските Локомотив Москва и Рубин Казан, предава Тема спорт. На „Герена“ продължават активно да търсят ново попълнение в предни позиции, а Кангва е сред предпочитаните варианти заради своята универсалност. Той може да бъде използван както като централен нападател, така и зад острието или по двете крила. Успоредно с това ръководството на Левски разглежда и други възможности за подсилване на атакуващата линия.

Снимка: БГНЕС