Мадридското издание "Марка" вече се оформя като почитател на треньора на Левски Хулио Веласкес, след като публикува нов материал за него.
Нова статия бе озаглавена „Шедьовърът на Хулио Веласкес“, подзаглавие е негов цитат: „Достигането до груповата фаза дори в Лигата на конференциите би било огромен успех“.
Изданието отбелязва, че през миналия сезон точно неговият отбор е спрял „най-дългата активна династия в световния футбол – 14-те поредни титли в първенството на Лудогорец“. „Не мисля, че това е най-голямото ми постижение. През 29-те години, в които съм треньор, съм преживял много велики моменти“, заяви той пред Marca.
Бившият треньор на Поли Ехидо, Виляреал, Мурсия, Бетис, Алкоркон, Алавес и Сарагоса сложи и края на 17-годишна суша без титла за Левски.
„Заради постижението той не е имал недостиг на ухажори, но е останал верен на клуба от „Георги Аспарухов“, подчертава Marca. А Хулио признава за предложения. „Получих различни оферти, които в различен контекст биха могли да бъдат привлекателни както от спортна, така и от финансова гледна точка. Но имам договор и се чувствам обичан и ценен. Щастлив съм и въпреки че историята вече е написана, мисля, че все още можем да продължим да градим. Това е нещо красиво и привлекателно“, заяви испанският треньор.
„Трансферният пазар е много динамичен и е дълъг. Започването на евротурнирите толкова рано означава, че трябва да бъдем внимателни към потенциалните пристигания и заминавания на играчи. Бюджетните различия с други клубове в България все още съществуват, но моята отговорност е да извлека максимума от ресурсите, с които разполагаме “, подчерта Хулио.
„Отборът се справи много добре в първия квалификационен кръг на Шампионската лига срещу Борац. Левски не е играл в същинската фаза на европейски турнири от почти 20 години (б.р. – от сезон 2009/10). През миналия сезон бяхме близо. Ако успеем през този, в което и да е от трите състезания, това ще бъде огромен успех. Ако елиминираме още един съперник, ще си гарантираме поне място в груповата фаза на Лигата на конференциите, което би било необикновено. Мислим обаче ден за ден с цел да продължим възможно най-напред.
Първенството? Успяхме да пречупим доминацията на Лудогорец благодарение на упоритата работа на играчите и се опитваме във всяко състезание да останем верни на нашата идентичност. Тоест да бъдем много проактивен отбор със и без топка. В Европа трябва да усъвършенстваме някои детайли, за да се чувстваме комфортно и да се състезаваме надеждно, но се опитваме да го направим“, завърши Веласкес.








Слънчево затъмнение през 2028 г. вече пълни хотелите в Нова Зеландия
Рецепта за хрупкави пилешки филенца в еър фрайър
Два големи пожара наложиха евакуации в Южна Турция
Похитителят на Наталия се криел в нивите, хванали го при опит да обере магазин
Ураганен вятър отнесе покрив и рани дете в Приморско
Иран към САЩ: Отговорът ще бъде мощен и решителен, всеки, който помага е легитимна мишена
Близо половината нови коли се продават без резервна гума
Dacia премахва всичко излишно от Spring, за да постигне ниска цена
Subaru се отказа от мекия хибриден боксер
Какво има в гаража на Брайън Мей
Тайсън Фюри: Всички настоящи шампиони получиха титлите си наготово
Олимпийският шампион Гейбъл Стивсън се завръща в борбата на RAF 12
Анди Руис-младши: Време е отново да стана световен шампион
Насурдин Имавов: На 100% следващият ми мач е за титлата срещу Шон Стрикланд
Ива Милева: Най-трудното по пътя към диагнозата е неизвестността, докато чакаш да разбереш какво ти е
На какво се дължи хъркането?
33 000 души на година губим заради мозъчни заболявания
Нова ваксина срещу фентанил може да защити от опасни синтетични вещества
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар