Наставникът на Левски Хулио Веласкес по традиция ще направи доста рокади по състава. Той ще трябва така да завърти играчите, че сините хем да стигнат до трите точки в „Надежда“, хем тимът да е в пълна бойна готовност за реванша срещу Университатя Крайова. Най-интересният въпрос е кой ще е българинът до 23 години в стартовата единайсеторка. Най-вероятната опция за този двубой е централният нападател Стивън Стоянчов. Другият вариант е Веласкес отново да заложи на юношеския национал Огнян Владимиров под рамката.
В отбрана като титуляр ще започне Алекс Сентейес. Испанецът бе купен за ляв бек, но до момента бе използван като крило. Сега обаче ще играе на позицията си, вдясно ще е Алдаир, а в центъра Никола Серафимов и Кристиан Макун. В халфовата линия ще действат останалият резерва срещу румънците в сряда Гашпер Търдин и Акрам Бурас, а пред тях ще е Мазир Сула. На десния фланг на нападението ще започне Давид Кусо, вляво най-вероятно Око-Флекс. Ако Стоянчов не играе, атаката ще бъде поверена на Евертон Бала или Рейналдо. По-вероятно е обаче те да получат глътка въздух.
Възможно е някой от лекуващите контузии да получи разрешение от лекарския щаб да попадне в групата. Най-близо до завръщане в игра са халфът Асен Митков и Мустафа Сангаре. Аут са бекът Оливер Камдем, полузащитникът Мехди Мубарик и централният нападател Хуан Переа, както и оперираните Стипе Вуликич и Радослав Кирилов.








Терзиев инспектира разширението на метрото: Последни тестове преди пускането на трасето
Забрани, поверия и обичаи за празника на Света Анна
Времето в събота: Дъждовно и ветровито с гръмотевици
Руснаците изпразват банките си: От страх теглят астрономически суми
Проф. Минчев: Решението за американските самолети е взето еднолично от Радев
"Китайската Toyota" идва в България тази година
Dongfeng: До края на 2026 ще сме в Топ 5 в България
Поредният шедьовър на Maserati заминава за Тайван
Този Corvette е на 500 000 км и е с оригиналния си мотор
Шон Портър: Ерол Спенс е фаворит срещу Тим Цю
Антъни Джошуа и Кристиан Пренга преминаха успешно кантара преди сблъсъка в Джеда
Тайсън Фюри се завърна с победа и чака Антъни Джошуа
Почина първият майстор на спорта по джудо в България
Ранното излагане на захар се свърза с повишен риск от депресия и тревожност по-късно в живота
Младите донорски яйцеклетки не компенсират напълно стареенето на матката
Ухапвания от насекоми през лятото при децата
Екипи на РЗИ ще активират мобилното приложение „еЗдраве“ в цялата страна
Коментари
Напиши коментар08:24 | 25 юли 2026 г.
Напиши коментар