Шампионът на България Левски следи ситуацията около френския централен защитник Етиен Ют Кинку, който може да се превърне в заместник на Кристиян Макун в отбраната на „сините“. За интереса на столичния клуб към 24-годишния бранител съобщава френският журналист Беноа Донкеле.
#HAC
— Benoît Donckele (@benoit_donckele) August 21, 2026
▶️ Bruit de mercato (plus qu'une rumeur), en fin de contrat avec le #Havre AC depuis juin dernier, Etienne Youte pourrait rebondir en Bulgarie, dans les rangs du Levski Sofia, engagé en barrage de qualification en Ligue des Champions, face à l'AEK Athènes d'Harold Moukoudi
Ют в момента е без отбор и може да бъде привлечен като свободен агент. За последно той защитава цветовете на Льо Авър, но се раздели с клуба през лятото след изтичането на договора си.
Левски търси подсилване в центъра на отбраната
Евентуалното привличане на французина би дало нова опция на Левски в сърцето на защитата. Със своите 196 сантиметра Ют впечатлява с физиката си и би могъл да бъде разглеждан като вариант за заместник на Кристиян Макун, който е пред напускане в посока Турция.
24-годишният футболист е преминал през школата на италианския гранд Интер, преди кариерата му да продължи във Франция.
Въпреки сравнително младата си възраст той вече е натрупал солиден опит на най-високо ниво във френския футбол. Ют има 64 двубоя в Лига 1, като все още няма отбелязан гол или асистенция в първенството.
Във Франция определиха интереса като „повече от слух“
Информацията за възможен трансфер на защитника на „Герена“ идва от Франция, като според Беноа Донкеле става дума за нещо повече от обикновена трансферна спекулация.
„Шум от трансферния пазар, който е повече от слух. Договорът му с Льо Авър е изтекъл. Етиен Ют може да заиграе в България, в редиците на Левски София, който участва в плейофа на Шампионската лига срещу АЕК Атина“, гласи информацията от Франция.
Статутът на свободен агент улеснява евентуална сделка, тъй като Левски няма да трябва да плаща трансферна сума за правата на централния бранител.
Важни мачове предстоят пред Левски
Междувременно „сините“ продължават битките си на терена. Левски приема тази вечер Спартак Варна, а в сряда му предстои гостуване на АЕК Атина в реванша от плейофите на Шампионската лига.
На фона на натоварената програма столичният клуб продължава да работи и по селекцията си, а Етиен Ют Кинку вече е сред имената, свързвани с подсилване на отбраната.
Снимка: БГНЕС







Руснаците трескаво теглят стотици милиарди рубли от банките
Обедна емисия
Медведев: Русия се справя с колосалния натиск и се движи към победа
AI тревожи Америка: 52% се страхуват, 71% очакват по-малко работни места
Мелания Тръмп отново впечатли с тоалета си
Колите на Volkswagen получават дигитален ключ чрез Samsung Wallet
Градска кола на старо за 10 000 евро – ето 4 добри варианта
Това е двигателят, който всички тунинг компании обожават
Електрическият камион на Tesla идва в Европа
Застреляха бившия световен шампион по бокс Золани Тете пред дома му
BKFC превзема Белград: Европейска титла, световен шампион и българско участие
Тази нощ! Роли Ромеро срещу Теофимо Лопес: Бивши приятели в битка за световната титла
На този ден: Преди славата и „Роки V“ – Томи Морисън печели поредната си битка с нокаут
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Коментари
Напиши коментар15:40 | 22 авг 2026 г.
15:29 | 22 авг 2026 г.
Напиши коментар