Неприятна новина за Левски съобщи старши треньорът на „сините“ Хулио Веласкес. Испанският специалист разкри, че нито един от контузените футболисти не е близо до завръщане в игра.

В момента извън сметките на Веласкес заради различни травми са Стипе Вуликич, Оливер Камдем, Акрам Бурас, Мустафа Сангаре и Радослав Кирилов.

Това означава, че треньорът на Левски ще трябва да продължи да се справя без петимата футболисти, като на този етап няма индикации някой от тях да се завърне в състава в най-близко бъдеще.

Веласкес: Нито един не е близо до завръщане

Веласкес подчерта, че възстановяването на всеки от контузените протича по различен начин и поради тази причина не пожела да поставя конкретни срокове.

„Веднага към завръщане или много скоро към завръщане – нито един не е близо до това. При всеки един процесите на възстановяване са тотално различни. Не ми се струва коректно да отбелязвам кой е по-близо и кой е по-далеч, защото при тези контузии има много обстоятелства около преодоляването и възстановяването на всеки играч“, каза Веласкес.

Петимата остават в лазарета на Левски

Така списъкът с отсъстващи на „Герена“ продължава да бъде сериозен. Вуликич, Камдем, Бурас, Сангаре и Кирилов остават в процес на възстановяване, а треньорският щаб няма да прибързва с връщането им на терена.

Думите на Веласкес показват, че медицинският щаб ще следи индивидуално състоянието на всеки от футболистите, без да бъдат поставяни предварителни срокове за завръщането им.

Отсъствието на петима играчи ограничава възможностите на испанския специалист при избора на състав и ротациите в предстоящите мачове на „сините“.