Още по темата
Финансовите проблеми в ЦСКА стават все повече с всеки изминал ден. В петък УЕФА наложи глоба на клуба от 200 000 евро за неспазване на финансовия феърплей, тъй като е харчено повече, отколкото е печелено от 2013 г. насам.
Санкцията ще бъде удържана от приходите от евротурнирите, ако червените изобщо участват в тях. За целта ЦСКА трябва да завърши поне трети в първенството, а и да получи лиценз.
В случай, че клубът не се включи в следващите години в евротурнирите, то от УЕФА ще го принудят да преведе парите. Същата е процедурата и с Левски, който преди около година понесе такава санкция от УЕФА.
За да покрие изискванията на финансовия феърплей, ЦСКА трябва да въведе нов бюджет за заплати, какъвто и без това се планира от собствениците. „Тема Спорт” вече писа, че намерението на клуба е разходите по това направление да бъдат свити поне двойно.
На 13 май (сряда) предстои изслушване на клуба по делото на Нилсон и Тенгариня. Ако армейците го загубят, те няма да имат правото да картотекират нови играчи в следващите два трансферни прозореца.
Все още тегне пълна мъгла и около лиценза на клуба за следващия сезон. Собственикът на Чавдар Етрополе Емил Димитров заяви пред „Тема Спорт”, че до момента няма споразумение между него и ЦСКА за парите от Ивайло Чочев, които касаят лиценза.
„Платиха 50 000 евро, изпратих им предложение за разсрочване, но то още не ми е върнато от клуба. Няма развръзка по казуса”, заяви Димитров.







Йотова посети завод край Баку, изграден с изцяло българска инвестиция
Ето кои столични квартали остават без топла вода до 22 май
Ограничено е движението в района на граничен преход "Кулата"
"Таймс": Вратата е отворена за връщане на Великобритания в ЕС
Пеевски: Кьовеши разкри истината за Теодора Георгиева
Индустрията се готви за това криза: маслата за суперколи свършват до месец
Нова технология на Porsche се справя без проблем с Евро 7
Как Tiptronic промени представата за управление на автоматика
Америка иска забрана на китайските коли, докато нейните се движат с китайски части
Ронда Раузи:"Не мисля, че ще се бия отново"
Джина Карано: Загубата от Ронда Раузи за 17 секунди беше победа в живота ми
Кийшон Дейвис доминира над Нахир Олбрайт и остава непобеден
MVP е готова на съвместна организация с UFC за Нгану срещу Джоунс
ЕМА следи огнище на хантавирус на круизния кораб: какво трябва да знаем
Хибридни имунни клетки ускоряват зарастването на костните счупвания
Фибромускулна дисплазия – причина за хипертония в млада възраст
Как да разпознаем симптомите на артериалната хипертония?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар