Ръководството на ЦСКА ще задейства процедурата по обявяване на клуба в несъстоятелност. Този ход в никакъв случай не означава фалит, а напротив – целта е да се поставят основите по заздравяването на "червените" и изплащането на прословутите дългове.
Изпълнителният директор Александър Тодоров ще внесе документите в Софийски градски съд, след което на свое заседание съдът ще разгледа документите и ще назначи синдик, който да сформира комитет на кредиторите.
Това е процедурата, в която ще бъде вкаран клубът и под управлението на синдик ЦСКА ще изплаща своите дългове с обезпечения, а и без обезпечения по предварително одобрена оздравителна програма, пише "7 дни спорт".
Така дружеството ще може да работи. Интересното обаче е, че в периода на управление на синдик именно той и комитетът на кредиторите ще вземат решения относно това кой ще бъде с приоритет при получаването на парите си и в какъв период каква част от тях ще получава.
Твърди се, че шефовете на ЦСКА Гриша Ганчев и Юлиан Инджов бързат да стартират тази процедура, като се надяват така да бъдат спестени някои големи задължения в частта с частните кредитори.
Сумата, която "червените" дължат на частни лица, е около 12 милиона лева и шефовете се надяват да я намалят освен чрез сконтиране и със синдик. Задължението към НАП, което е 10,6 милиона лева ще започне да се изплаща след одобрението на оздравителния план.








Ценови трус при храните - кои продукти поскъпнаха и кои поевтиняха тази седмица
Хороскоп за 28 юни 2026: Семейни проблеми за Овните, успехи за Скорпионите
Рецептата Dnes: Рулца от пушена сьомга с крема сирене
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Анджело Мирно преди SENSHI Grand Prix: Само смъртта може да ме спре по пътя към титлата
Джарон Енис покори втора дивизия с нокаут над Зандер Заяс
Георги Аначков донесе трети медал за България от Европейското по сумо
Пресиян Михов е европейски шампион по сумо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар15:11 | 6 окт 2015 г.
22:28 | 13 юли 2015 г.
16:58 | 13 юли 2015 г.
16:55 | 13 юли 2015 г.
16:54 | 13 юли 2015 г.
Напиши коментар