Почти невъзможен изглежда вариантът да се приеме оздравителен план за спасяването на старото дружество ПФК ЦСКА.
За да се стигне до одобряването на такъв, е необходимо съгласието на голяма част от кредиторите, но са нужни и други гаранции, че клубът ще продължи да функционира. В момента изглежда напълно невъзможно някой да осигури необходимата сума за оздравяване, а не се вижда и как ще бъдат дадени гаранции за бъдещето на ЦСКА.
Каква всъщност е процедурата? В момента се изчаква съдията по делото за несъстоятелност да разгледа всички дългове на клуба и да определи кои са приети и кои - неприети. След като това се случи, синдик Дора Милева ще публикува окончателния списък с кредиторите на ЦСКА. После започва да тече едномесечен срок, в който трябва да се представи оздравителен план. И ако такъв няма, се отива към ликвидация на дружеството. Ако стартира такава процедура, ЦСКА по закон ще е задължен да прекрати всякаква дейност, което означава, че може да се окаже аут от първенството. Според информация на "Тема Спорт" обаче синдикът Дора Милева разполага с лостовете, с които може да забави този процес достатъчно и армейците да завършат без проблеми шампионата.
Защо обаче приемането на оздравителен план изглежда невъзможно? Причината се крие в гаранциите, които ЦСКА трябва да даде. Първата от тях е, че разполага с достатъчно средства, за да започне да разплаща дълговете. Освен това клубът трябва да осигурява и сума за месечната издръжката на дружеството. Третата гаранция е червените да генерират достатъчно приходи, за да покриват належащите им плащания. Тези три условия изглеждат като невъзможни за изпълнение едновременно, а приемането на план се усложнява още повече от това, че трябва да има единодушие за него сред кредиторите.








Хороскоп за 28 юни 2026: Семейни проблеми за Овните, успехи за Скорпионите
Хванаха шофьор на АМ "Тракия" край Пловдив с над половин килограм фентанил
Заловиха голямо количество от опасния фентанил на АМ "Тракия"
Как Русия е проникнала в iPhone на дисидент с помощта на забранена израелска технология
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Джарон Енис покори втора дивизия с нокаут над Зандер Заяс
Георги Аначков донесе трети медал за България от Европейското по сумо
Пресиян Михов е европейски шампион по сумо
Кой ще бъде последният съперник на Олександър Усик? Анализ на четирите най-вероятни варианта
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар