Нов формат на първенството трябва да стартира от следващия сезон, ако Изпълкомът на БФС гласува предложението за формиране на Висша лига с 12 отбора, съобщава "Тема спорт".
Революционните промени са провокирани от най-високо ниво. Идеята е от лятото в елита да се завърнат ЦСКА и Локомотив (София) със забележката, че двата клуба трябва документално да изчистят статута си.
В новият формат е предвидено място и за Литекс, който явно няма да бъде изхвърлен във втория ешелон.
Също така вече ще има железни правила за всички отбори в елита - всеки, който иска да почне новия сезон във Висшата лига, ще трябва да предостави банкови гаранции за 2,5 милиона лева, лицензиран по нови изисквания стадион с осветление и други екстри.
Ще бъде сформирана работна група от юристи и спортни ръководители, които да изчистят проекта идейно и да го поднесат за гласуване.








Юпитер в Лъв прави живота много по-добър за 3 зодии от 30 юни 2026 г.
Доналд Тръмп ще връчи титлата на световния шампион
Москва не се отказва: Кремъл иска Беларус да се включи в бойните действия
Кражбите на катализатори придобиват чудовищни размери
Стар VW Golf стана звезда, след като беше пратен за скрап
Hummer отиде на дъното при пускане на лодка на вода
Nissan спира работа по електрическия Qashqai
Турки Алалших разкри тревоги за здравето си
Физиев: Победата на Гейджи над Топурия ме мотивира
Мераб Двалишвили търси нов треньор по борба
Иън Гари нападна Махачев: Бие се само веднъж годишно
Условията, в които живеем, могат да влияят на скоростта, с която остаряваме
Хората, които харесват лук, по-рядко развиват диабет и високо кръвно
ЗИКДБ ще обжалва решението на КЗК в защита на проекта за Националната детска болница
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на Националната детска болница
Коментари
Напиши коментар02:50 | 22 яну 2016 г.
17:35 | 20 яну 2016 г.
16:48 | 20 яну 2016 г.
16:32 | 20 яну 2016 г.
16:13 | 20 яну 2016 г.
16:09 | 20 яну 2016 г.
16:05 | 20 яну 2016 г.
15:31 | 20 яну 2016 г.
14:13 | 20 яну 2016 г.
14:11 | 20 яну 2016 г.
Напиши коментар