
Фенове на ЦСКА дадоха начало на кампания за набиране на средства за изграждане на статуя на най-успелия български футболист Христо Стоичков.
Открита е дарителска сметка, като целта е набиране на 60 000 лева за финансиране на начинанието. Сумата трябва да бъде събрана до 20 април, а феновете се надяват статуята да бъде открита официално на 20 май, когато е бенефисният мач по случай 50-годишния юбилей на Стоичков и в София ще пристигнат десетки световни футболни звезди.
Идеята е статуята да се постави на алеята на славата на стадион Българска армия, казаха фенове от фенклуб Червена чета "Радецки".
"Говорено е със Стоичков и той е дал съгласие, като единственото му условие е той лично да одобри проекта на статуята", разкриха феновете.
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар