Невиждани мерки за сигурност стяга полицията в София преди 1/2-финала за Купата на България между ЦСКА и Берое, съобщава "7 дни спорт". Над 3000 униформени ще бъдат стоварени в Борисовата градина утре следобед. Полицията ще бди за реда в столицата и буквално няма да остане кътче в центъра на София, което да остане без надзор от униформените.
На проведената вчера среща между ръководствата СДВР и ЦСКА, бяха обсъдени всички детайли по организацията. Органите на реда разкриха и че всички фенове трябва да минат през две проверки, преди да влязат на мача. Първата проверка ще е в подстъпите на стадиона и през нея ще преминат само хора, които имат билет. Фенове без билети въобще няма да се допускат. Още на това КПП ще е и първият тараш за бомбички и неразрешени предмети.
Особено внимание ще се отделя и на привърженици в нетрезво състояние. На второто КПП, което ще е на входовете, ще се гледат билетите. Вече има пуснати и фалшиви билети и полицаите и стюардите ще гледат за фалшиви пропуски. Вътре ще има сериозна охрана на и около сектора за гости. В клетките за гости се очакват около 2000 привърженици на Берое. около 200 полицаи ще направят буферните зони от двете страни на сектор "Б", за да се избегнат инциденти между феновете на двата отбора.
Гостуващите привърженици ще бъдат охранявани от жандармерия още от входа на столицата до стадион "Българска армия". Феновете ще могат да влизат на стадиона в 17:30 часа, а в 19:30 всички входове затварят врати. Над 1000 пазители на реда ще охраняват и протестното шествие, което още е с неясен маршрут. Вчера представители на феновете са ходили в общината, за да заявят с писмо за разрешение шествието.
Важно е да се знае, че самото шествие не е включено в сумата, която ЦСКА трябва да даде за охрана. На срещата между представителите на ЦСКА и полицията е обсъдена и темата за евентуална смяна на стадион "Българска армия" с Националния стадион "Васил Левски". От "червения" клуб са попитали при какви условия може да се направи бърза смяна на двата стадиона. Темата е била повдигана и обсъдена по две причини.
Първата е огромният интерес, който предизвиква сред феновете полуфиналът, и възможността от клуба да пуснат още свои фенове и втората е по-лесната организация по охраната на феновете. От СДВР са казали, че при изключителни случаи и екстремни ситуации може да стане. В крайна сметка е надделяло мнението, че привържениците на ЦСКА не желаят смяна на стадион "Българска армия", и мачът си остава на "Армията".







НИМХ бие тревога: Оранжев и жълт код в 20 области за гръмотевични бури на 22 май
4 зодии с мощен импулс за действие под влиянието на Уран
Социалните плащания и пенсиите ще се увеличат от 1 юли 2026 г.
Рецепта от тефтера на баба: Кекс с портокалови корички
Пожар прекрати купона на футболисти и шефове на ЦСКА
DARA с доживотен билет за Националния етнографски музей
Времето утре: Оранжев код в 7 области за гръмотевични бури, на места и градушки
Защо модерната жена купува твърде много дрехи, а няма какво да облече?
Прогноза: 23 милиона продажби на EV до края на 2026
Ferrari разработва виртуален съединител
Прегряването на спирачките е по-опасно от това на двигателя
Дилърите притискат Mercedes за бейби G-Class с ДВГ
Клареса Шийлдс отговори след скандала с Алисия Баумгарднер
Дрикус дю Плеси: Чимаев не заслужава реванш със Стрикланд
Крис Уайдман: Макгрегър е огромен аутсайдер срещу Макс Холоуей
Аспинал прогнозира победителя в битката Ган – Перейра
Капацитация на сперматозоидите – скритият етап от тяхното узряване преди оплождането
Защо периодът преди менопаузата е важен за поддържане на добро сърдечно-съдово здраве?
Профилактични прегледи при педиатър през първата година – кога и защо?
ВМА обнови спешното си отделение
Коментари
Напиши коментар01:43 | 20 апр 2016 г.
16:58 | 19 апр 2016 г.
14:49 | 19 апр 2016 г.
Напиши коментар