Осем от 14-те отбора в новата Първа професионална футболна лига на България (ППЛ) ще делят на четири двойки по един стадион и техните домакинства ще се редуват всеки кръг.
Двойките са Лудогорец Разград и Дунав Русе, Славия и ЦСКА - София, Локомотив Пловдив и Локомотив Горна Оряховица, както и Ботев Пловдив и Нефтохимик.
Назначението на отделни двойки за жребия беше продиктувано от новите наредби, според които всеки клуб в ППЛ трябва да отговаря на специфични изисквания за тревното покритие и осветление за вечерни мачове.
Вижте тук пълната програма за новия сезон!
И докато Лудогорец, Нефтохимик и Локомотив Пловдив ще играят на собствените си стадиони, то ЦСКА - София и Славия ще домакинстват на националния стадион "Васил Левски", Ботев Пловдив - в Бургас, Локомотив Горна Оряховица - на Лаута, а Дунав Русе - в Разград.
Своите стадиони няма да делят Левски, Пирин Благоевград, Монтана и по всяка вероятност Черно море Варна, докато Берое и Верея ще се разминават в своите домакинства заради градското съперничество.
При Черно море е по-особена ситуацията. Варненците ще изпратят писмо в БФС до дни, за да заявят стадион. Най-вероятно той е в Каварна. Особено интересно ще бъде пловдивското дерби в първия кръг, което ще бъде проведено на стадион "Лазур" в Бургас поради домакинството на Ботев срещу Локомотив.







5 зодии привличат богатство и успех на 17 август 2026 г.
25 години по-късно: Стилияна Николова покори света на бухалки
Българският ансамбъл с втори бронзов медал на световното във Франкфурт
Грациите ни прибраха и един бронзов медал от Световното по художествена гимнастика
Путин започна война срещу... разголените OnlyFans модели СНИМКИ
Дуа Липа препоръча на феновете си Георги Господинов
Ултраси на "Ботев" и "Локо Пловдив" са сред арестуваните неонацисти в Пловдив
Автомобилната жабка е създадена за нещо, което вече почти никой не ползва
Ason Martin направи най-мощния автомобил в света с преден двигател
Пространство, разход на гориво и цена: кой компактен SUV предлага най-много?
Скрита функция на подглавниците спасява човешки живот
Иън Мачадо Гари: Ще се върна по-добър от всякога
Ислам Махачев иска нов бой преди Рамадан
Каролайн Вейре загуби титлата на WBC след дисквалификация
Клареса Шийлдс си върна световните титли в средна категория
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
Коментари
Напиши коментар18:40 | 11 юли 2016 г.
15:26 | 8 юли 2016 г.
Напиши коментар