Славия спечели с 2:0 у дома срещу Сливнишки герой в последната си контролна среща преди старта на новия сезон, играна на клубния стадион на "белите".

Старши треньорът на столичани Александър Тарханов пусна в игра част от футболистите, които по-рядко получават шансове за изява, а попаденията бяха реализирани в последните минути на двубоя.

В 84-ата минута Мартин Станкев се разписа след хладнокръвно изпълнение на дузпа. Секунди преди последния съдийски сигнал влезлият като резерва Александру Джурджу центрира към Александър Златков и младият футболист с плътен удар от наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на вратата на гостите за крайното 2:0.

На 29 юли от 21.15 часа Славия започва новия сезон в Първа професионална лига с мач срещу ЦСКА-София, който може да се проследи на живо в Gol.bg.

Стартов състав на Славия: Марио Кирев, Георги Пашов, Димитър Буров, Александър Бранеков, Петко Христов, Емил Мартинов, Борислав Балджийски, Божидар Васев, Георг Илиев, Георги Йомов, Ивайло Димитров.