ЦСКА-София победи 2:1 Локомотив Пд на стадиона в "Лаута" със сериозна съдийска аванта. Головете за успеха вкараха Николай Бодуров и Густаво Кулма след почивката.

Реферът Станислав Ставров сгафи в края на първото полувреме, когато първо изгони Умарбаев от Локото при доста спорна ситуация, а след това спести втори жълт картон на Давид Симао от ЦСКА-София.

Съдийското рамо дойде точно, когато Димо Бакалов вкара изравнителен гол за пловдивчани. С човек по-малко през втората част домакините не издържаха на натиска и допуснаха втори гол, който донесе трите точки на "червените". Гостите за пореден път изпуснаха доста положения пред вратата на съперника, а Бодуров освен гола си, тресна и гредата.

С успеха ЦСКА-София се доближава на две точки от втория Левски, който утре домакинства на лидера в класирането Лудогорец. Локо Пд пък остава на последното място в първата плейофна шестица.

ЦСКА-София започна по-добре мача, като още в първите минути имаше напрежение пред вратата на домакините. По-активните действия на "червените" дадоха резултат и в 11-ата минута поразиха вратата на съперника.

Десподов центрира от фаул в наказателното поле, където защитникът Николай Бодуров засече топката в далечния ъгъл. Малко след това гостите можеха да забият втори гол, пак чрез централния си защитник. Бодуров стреля от над 25 метра и нацели десния страничен стълб.

В средата на полувремето Локо се съвзе и успя да изнесе играта в по-предни позиции. В 26-ата минута Камбуров шутира от пряк свободен удар, но твърде слабо и право в ръцете на Китанов. ЦСКА-София контролираше мача, когато груба грешка на централния бранител Рафаел Перес закопа "армейците".

Колумбиецът подари топката на Мартин Камбуров, който напредна в атака и изваде Бакалов сам срещу вратаря. Нападателят хладнокръвно отбеляза за 1:1. Секунди по-късно напрежението на терена ескалира. Докато пловдивчани се връщаха към центъра на игрището Умарбаев се спречка с Давид Симао.

Португалецът се просна на земята, а реферът Станислав Ставров показа червен картон на Умарбаев, макар от повторенията да не се видя категорично удар без топка. Самият Симао пък получи жълт картон, а малко по-късно направи брутален фаул срещу Димо Бакалов, но бе скандално пожален от Ставров.

След почивката с човек повече ЦСКА-София натисна и създаде доста опасности пред противниковата врата. Руи Педро от малък ъгъл засече топката, но я прати от външната страна на мрежата. Малко след това далечен диагонален удар на Кулма профуча над вратата. В 60-ата минута Перес също от малък ъгъл на два метра от вратата се размина с топката.

В 68-ата минута резервата Кевин Меркадо стреля  и с глава и топката мина на сантиметри от дясната греда. Все пак в 71-ата "червените" пробиха бетона на Локо Пд и отново поведоха в резултата. Густаво Кулма получи топката на дъгата на наказателното поле и с брилянтен удар намери долния ляв ъгъл на Пиргов. До края на мача ЦСКА-София опази преднината си и си тръгна от "Лаута" с трите точки.

Локомотив Пд - ЦСКА-София 1:2

0:1 Бодуров 11
1:1 Бакалов 36
1:2 Кулма 71

Локомотив (Пд): Пиргов, Крумов (46 - Шоко), Везалов (74 - Котев), Виданов, Горанов, Траянов, Велковски (66 - Серджо), Кики, Умарбаев, Бакалов, Камбуров

ЦСКА-София: Китанов, Манолев, Бодуров, Перес, Недялков, Пинто, Симао (46 - Малинов), Десподов, Руи Педро (65 - Меркадо), Кулма (88 - Колев), Кубемба

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=18c48dca0c" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>