ЦСКА направи сериозна издънка в битката за титлата с Лудогорец, след като извъртя 1:1 срещу Ботев Пловдив на стадион "Българска армия".

Гостите поведоха в резултата в 23-ата минута след попадение от дузпа на Тодор Неделев, а червените се добраха до точката, след като Лазар Марин си вкара автогол в 79-ата минута.

След това равенство ЦСКА съкрати изоставането си от Лудогорец на само една точка, но разградчани имат мач по-малко, този кръг те гостуват на Локо Пловдив и при победа ще дръпнат с цели чети точки.

Червените вече 14 двубоя са без загуба в първенството, а канарчетата са непобедими от 8 мача. Армейците и пловдивчани за последно загубиха от Лудогорец на 22 юли (0:1), а Ботев като гост на 18 септември (1:2).

Канарчетата с това равенство нараниха съперника в неговата крепост и поизмиха срама от домакинското поражение с 2:6 от ЦСКА по-рано през сезона.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x69u78d" allowfullscreen></iframe>

Срещата започна с атаки и към двете врати, като ое в началото с пропуск за Ботев се отчете Тодор Неделев, а за ЦСКА Станислав Манолев.

Така се стигна до 23-ата минута, когато гостите вкараха. Червените сгрешиха при изнасянето на топката, от което се възползва Виана, който нахлу в пеналта, където бе повален от Николай Бодуров - дузпа.

Зад топката застана Тодор Неделев и без проблеми опъна мрежата за 0:1. ЦСКА се втурна в атаки и да изравнява, но това можеше да доведе до нови голове във вратата на армейците, тъй като пловдивчани много хитро заложи на контри, които бяха доста опасни.

След половин час игра удар на Крум Стоянов бе избит с мъка от Антон Недялков. До края на полувремето ЦСКА натисна, но нямаше шанс за изравнителен гол.

Второто полувреме армейците се хвърлиха здраво в атака и можеха да изравнят още в 53-ата минута, когато Тиаго Родригес изпълни фаул, но топката профуча до гредата.

Постепенно Ботев живна и изнесе играта в по-предни позиции. В 68-ата пловдивчани можеха да решат всичко в този мач, когато Барт едва не си заби ефектен автогол.

Това обаче стори Лазар Марин в 79-ата минута. Играчът на гостите засече едно центриране отдясно в собствената си врата и така ЦСКА изравни. До края червените натиснаха, но нямаха шанс за победен гол.

В добавеното време Бризола изпусна да вкара сам срещу Черниаускас, а ЦСКА се размина с трите точки след прехвърлящ удар на Тиаго.

ЦСКА - Ботев 1:1

0:1 Тодор Неделев 23-дузпа

1:1 Лазара Марин 79-автогол

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас , 23. Александър Дюлгеров, 5. Николай Бодуров (к), 25. Александър Барт, 3. Антон Недялков, 15. Кристиян Малинов, 6. Рубен Пинто, 20. Тиаго Родригес, 7. Кевин Меркадо, 11. Станислав Манолев, 21. Кевин Кубемба

Ботев: 99. Чворович, 2. Панов, 18. Терзиев, 23. Минев, 24. Марин, 10. Юсеин, 17. Балтанов, 8. Неделев, 29. Ндонгала, 25. Стоянов, 9. Виана