ЦСКА постигна много важна победа с 1:0 над Локомотив (Пловдив) при гостуването си на стадиона в парк "Лаута".

Единственото попадение бе дело на Кирил Десподов, който се разписа в 35-ата минута след отличено изпълнен фаул.

По този начин "червените" вече имат в актива си 38 спечелени точки и тимът изостава на точка от лидера Лудогорец, който играе утре.

Срещата обаче бе белязана от доста драматични събития, тъй като агитките на двата отбора разбиха предпазните ограждения и излязоха на пистата и се сбиха помежду си.

Това принуди рефера да прекрати срещата за над 20 минути, а след това тя в крайна сметка бе подновена.

Очаква се обаче да има сурови наказания и за двата отбора.

Срещата започна активно за гостите и те стигнаха до правото си да изпълнят фаул от 23 метра още в 4-ата минута, но ударът на Десподов бе спасен от Диао.

През следващите минути на терена нямаше кой знае какви ситуации пред двете врати.

Тиаго обаче отправи неточен удар в 22-ата минута и така и не успя да застраши противниковата врата.

Няколко минути след това и Лое пробва къмсета си, но и неговият удар бе неточен.

Все пак Десподов успя да се разпише след перфектно изпълнение на пряк свободен удар в 35-ата минута.

В 41-ата минута настъпи сбиването между агитките на двата отбора зарди което срещата бе и прекъсната.

В крайна сметка след като всичко си дойде по реда си мачът продължи.

В 50-ата минута Лое вкара топката в мрежата на Локо, но съдията отмени попадението по неясни причини.

Домакините не успяха да застрашат Черниаускас след пряк свободен удар десетина минути след това.

Очевидно в следващите минути футболистите на двата отбора показаха на терена притеснението си от случилото се преди почивката и в крайна сметка не създадоха нито едно чисто голово положениe.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА-СОФИЯ 0:1

0:1 Кирил Десподов 35

ЛОКО ПД: 40. Диао, 71. Крумов, 15. Везалов, 5. Георгиев, 19. Велковски, 49. Фрикеше, 34. Банович, 9. Кики, 10. Марчев, 11. Аяри, 7. Бакалов

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 3. Недялков, 5. Бодуров, 9. Каранга, 15. Малинов, 16. Лое, 17. Енрике, 19. Десподов, 20. Тиаго, 23. Дюлгеров, 25. Барт

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=264198b9d6" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>