ЦСКА направи нулево равенство срещу Динамо Киев във втората си контрола от подготвителния лагер в Марбея, Испания.

"Червените", които преди три дни постигнаха гръмка победа с 8:0 над водения от Фабио Капело китайски отбор Дзянсу, се представиха на ниво и срещу украинския гранд. ЦСКА действаше стабилно в защита, а напред Тиаго Родригес пропусна две голови ситуации по една в двете полувремена.

Старши треньорът на ЦСКА Стамен Белчев не можеше да разчита за този мач на Александър Барт и Александър Георгиев, които са с леки контузии, както и на третия вратар Слави Петров, който е с вирус.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме и си размениха по една възможност за гол още в началните минути. Динамо първи можеше да открие резултата в 4-а минута, но вратарят на ЦСКА Черниаускас спаси удар на Хармаш.

В 11-а минута опасна атака на ЦСКА завърши с удар на Тиаго Родригес встрани от вратата. Втората голова ситуация за "червените" дойде в 60-а минута, когато Енрике изведе Тиаго сам срещу вратаря на Динамо, но ударът на бразилеца не намери очертанията на вратата.

Три минути по-късно Кирил Десподов проби от дясно и намери Фернандо Каранга в наказателното поле, но нападателят не успя да овладее добре топката и да нанесе завършващ удар.

Динамо отговори със заучено статично положение в 68-а минута, но ударът на Никола Морозюк премина на сантиметри от десния страничен стълб. 15 минути преди края Станислав Манолев стреля опасно, но вратарят на Динамо изби топката в корнер.

ЦСКА - Динамо Киев 0:0

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 11. Станислав Манолев, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Николай Бодуров, 3. Жеферсон Телес, 16. Раул Лое, 10. Роланд Алберг, 20. Тиаго Родригес, 19. Кирил Десподов, 17. Енрике Рафаел, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 12. Георги Китанов, 2. Стойчо Атанасов, 23. Александър Дюлгеров, 26. Валентин Антов, 29. Никола Борисов, 15. Кристиян Малинов, 24. Божидар Чуканов, 27. Радослав Живков, 7. Жан Бланко