ЦСКА извъртя престижно равенство 1:1 с Тянджин Теда в контролна среща, която се игра в испанския курорт Марбея. Точен за армейците бе Фернандо Каранга (6), попадението за китайците заби Жонатан (27).

Тянджин Теда е оценен на 84 милиона долара. Треньор на тима е германската легенда Ули Щилике, а Джон Оби Микел е звездата на отбора.

Футболистите на Стамен Белчев откриха резултата още в 6-ата минута, когато Роланд Алберг центрира от фаул и Фернандо Каранга вкара с глава. Китайците изравниха чрез Жонатан, който засече с глава центриране на Музепер.

ЦСКА взе инициативата и до края на полувремето направи няколко сериозни пропуска. Първо Каранга пропусна от непосредствена близост. След това отново той се измъкна от защитата на съперника и от 2-3 метра стреля покрай гредата.

В заключителните минути на първата част и Тиаго направи сериозен пропуск. Португалецът бе оставен оставен непокрит на точката на дузпата, но защитник на Тянцзин Теда успя с тялото си да блокира удара.

Шест минути след почивката Чънпан се откъсна сам срещу Черниаускас и стреля, но вратарят на червените изби. Последва добавка на китайски футболист, която рикошира в крак на защитник и се отби в десния страничен стълб.

Малко по-късно опасен удар на Жонатан мина над напречната греда. В 70-ата минута Чънпан отново излезе очи в очи, този път срещу резервния страж Слави Петров, но младият страж излезе добре и блокира удара на нападателя.

Младият вратар на "армейците" демонстрира невероятен рефлекс в 77-ата минута, след като отрази фалцов шут на Чънпан.

Стартов състав на ЦСКА: Черниаускас, Жеферсон, Чорбаджийски, Бодуров, Дюлгеров, Раул Лое, Тиаго Родригес, Алберг, Рафаел, Десподов, Каранга (Слави Петров, Барт, Ал. Георгиев, Манолев, Ст. Атанасов, Антов, Борисов, Чуканов, Живков, Жан Бланко)