Левски надви ЦСКА с 2:0 в първа среща от полуфиналите за Купата на България, играна на стадион "Васил Левски".
Двата отбора изиграха сравнително равностоен мач, в който обаче футболистите на треньора Делио Роси като че ли искаха повече победата и стигнаха до нея, благодарение на Сержиу Буш, който се разписа на два пъти. Реваншът между двата отбора ще бъде на 25 април.
<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=242151b942" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Двубоят започна по мечтан начин за Левски. В 7-ата минута Габриел Обертан нахлу опасно отдясно в наказателното поле и подаде по земя към непокритият Сержиу Буш. Румънецът не се поколеба и прати топката във вратата на Витаутас Черниаускас.
В следващите минути футболистите на треньора Стамен Белчев се опитаха да се оттърсят от ранния шамар и да поемат контрола върху играта. Това се случи, но "червените" така и не успяваха да стигнат до опасно положение пред вратата на Божидар Митрев.
В 15-ата минута Едвин Джеси се възползва от неразбирателството между Холмар Ейолфсон и Давид Яблонски. Крилото отправи изстрел, който обаче премина встрани от вратата.
В 25-ата минута Антонио Вутов се възползва от трешка в защитата на ЦСКА. Младокът изведе хитро Буш на стрелкова позиция, но ударът на румънеца бе прекалено слаб и Черниаускас улови с лекота.
В 26-ата минута Тиаго Родригес пусна извеждащ пас към Жан Бланко, който се опита да прехвърли Митрев, но не успя да уцели вратата.
В 32-ата минута Давид Яблонски се опита да изненада Черниаускас, пращайки здрава тупалка на от далечно разстояние профуча покрай лявата греда.
В 38-ата минута опасна контраатака на ЦСКА завърши с прострелно подаване по земя на Тиаго в наказателното поле, което беше геройски пресечено от Паулиньо.
До края на първото полувреме двата отбора видимо намалиха темпото и с нетърпение очакваха почивката.
Втората част също започна по прекрасен начин за Левски. В 46-ата минута отново Буш се разписа във вратата на ЦСКА. Румънецът засече с глава добро центриране отдясно на Обертан.
В 58-ата минута страхотно центриране намери Бланко, който игра с глава. Ударът му обаче се оказа неточен и топката мина близо до дясната греда.
В 71-ата минута защитата на Левски проспа един отличен пас на Албег за Рафаел Енрике, който изскочи зад гърба на Афонсо Фигейредо и шутира от няколко метра. Изстрелът му обаче се оказа неточен и топката излезе в аут.
Минута по-късно Сержиу Буш бе близо до хеттрик. Нападателят нахлу опасно в наказателното поле и преодоля Черниаускас. Топката обаче нацели страничния стълб.
В следващите минути нарушенията се увеличиха и играта значително се накъса. В 85-ата минута отнов Буш продължи да търси своя трети гол и отправи много тежък изстрел, който с мъка бе отразен от Черниаускас.
ЦСКА - Левски 0:2
Голмайстор: Сержиу Буш (7, 46)
ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Стойчо Атанасов, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Рубен Пинто, Жан Бланко, Едвин Джеси (Александър Георгиев 21'), Кристиян Малинов (Раул Лое 70'), Енрике Рафаел, Тиаго Родригес (Роланд Алберг 66'), Александър Дюлгеров
Треньор: Стамен Белчев
Левски: Божидар Митрев, Холмар Ейолфсон, Паулиньо (Роман Прохазка 72'), Антонио Вутов (Васил Панайотов 83'), Серджиу Буш, Хали Тиам, Милош Цветкович, Филипе Нашименто (Жорди Гомес 67'), Афонсо Фигейредо, Давид Яблонски, Габриел Обертан
Треньор: Делио Роси
София, стадион "Васил Левски"
Съдия: Ивайло Стоянов
Жълти картони: Бодуров, Лое, Енрике (ЦСКА); Нашименто, Фигейредо, Обертан (Левски)







Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Мрачното лице зад лукса в Дубай: Как модел оцелява след жесток побой и насилие
Шон Пол излиза на софийската Vidas Art Arena на 15 май
Пекин: Капацитетът ни да смажем движението за независимост на Тайван е неразрушим
Военен екип унищожи два невзривени боеприпаса в Ловеч
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Осем проблема при Toyota Highlander на старо
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
6 упражнения за разтягане преди сън
Коментари
Напиши коментар12:58 | 13 апр 2018 г.
09:12 | 13 апр 2018 г.
08:56 | 13 апр 2018 г.
07:30 | 13 апр 2018 г.
02:10 | 13 апр 2018 г.
00:05 | 13 апр 2018 г.
23:56 | 12 апр 2018 г.
21:22 | 12 апр 2018 г.
19:32 | 12 апр 2018 г.
14:54 | 12 апр 2018 г.
Напиши коментар