ЦСКА и Ботев Пловдив завършиха наравно 0:0 в двубой от 7-ия кръг на Първа лига, игран на Футболен комплекс Ботев 1912.

Футболистите на треньора Нестор Ел Маестро изиграха слабо първо полувреме, което бе изпълнено с множество грешки. Нервите и драмата бяха запазени за последните минути, когато на два пъти домакините претендираха, че трябва да получат дузпа, но съдията Волен Чинков и асистентите му не бяха на същото мнение.

"Червените" започнаха по-мотивитани втората част и пропуснаха няколко добри положения. Домакините отговориха с няколко опасни изстрела на Тодор Неделев и Антонио Вутов, но до края на мача вратите останаха неразпечатани.

Така ЦСКА застана на първото място във временното класиране с актив от 16 точки, колкото има и втория Левски, който тази вечер играе с Берое. Ботев пък е 6-и с 10 пункта.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Xxw1tOwY_1A" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Домакините стигнаха до опасност пред вратата на "червените" още в първата минута на мача. Тодор Неделев изпълни корнер отляво по атаката, на първа греда топката мина над Чорбаджийски и Диого Кампос се озова непокрит. Изстрелът му с глава обаче отлетя високо над гредата.

В 12-ата минута Едвин Анане-Джеси демонстрира великолепна техника, след като нахлу в пеналтерията на съперника и центрира. Там обаче нямаше кой да засече топката.

В 18-ата минута Мауридес прати хитър пас към Кирил Десподов, който се откъсна от защитата на Ботев, но играта бе спряна, тъй като нападателят е бил зад защитата. Повторенията после обаче показаха, че засада няма.

В 34-ата минута Тодор Неделев напредна опасно отляво и шутира по диагонал от границата на наказателното поле. Топката обаче не намери очертанията на вратата и мина покрай дясната греда.

В последните минути на първото полувреме напрежението между футболистите на двата тима леко се вдигна, тъй като се стигна до няколко спорни ситуации. Първо Секулич повали на земята Густаво Афонсо в пеналтерията на ЦСКА, а малко след това Стивън Петков видя тревата отблизо, но съдията Волен Чинков прецени, че нарушение и в двете ситуации няма. Така завърши първото полувреме - без голове и с много нерви.

В началото на втората част "червените" бяха близо до гола. В 52-ата минута Десподов центрира от пряк свободен удар. Николай Бодуров успя да играе с глава, но прати топката на сантиметри от дясната греда.

Шест минути по-късно Мауридес пропусна добра възможност. Бразилецът получи добро центриране отдясно и с глава насочи топката към вратата. Кълбото обаче мина покрай лявата греда.

В следващите минути двата отобра допускаха много сериозни грешки в разиграванията си и в общи линии сами си създаваха проблемите пред вратите на Черниаускас и Кайзер.

В 70-ата минута резервата Антонио Вутов се оказана правилното място в наказателното поле и отправи страхотен изстрел от малък ъгъл. Кайзер обаче внимаваше и парира удара.

В 80-ата минута Жоржиньо получи добър пас от Мауридес и се оказа очи в очи с вратаря Кайзер. В последния момент обаче се намеси Кристиан Димитров, който в последния момент се намеси геройски и изчисти. Така двубоят завърши без голове.

Ботев Пловдив - ЦСКА 0:0

Ботев: Кайзер, Филипов, Димитров, Ничев, Минев, Балтанов (Шопов 76'), Терзиев, Афонсо (Вутов 61'), Кампос (Перейра 88'), Неделев, Петков
Треньор: Николай Киров

ЦСКА: Черниаускас, Чорбаджийски, Бодуров, Пинто (Бикел 78'), Джеси (Евандро 78'), Лясков, Малинов, Десподов, Тиаго (Жоржиньо 65'), Секулич, Мауридес
Треньор: Нестор Ел Маестро