ЦСКА загуби с 2:3 от Спарта Прага поредната си контрола от зимната си подготовка в Испания. Срещата се игра на "Marbella Sport City" и предложи страхотен футбол с множество положения и голове.

Попаденията за ЦСКА забиха Тиаго (21 - дузпа) и Жоржиньо (41'). За чехите точни бяха Дръхал (9'), Канга (66 - дузпа) и Чипчу (81').

На "армейците" им предстои още един мач на испанска земя. ЦСКА излиза на втори февруари срещу Динамо Киев.

Още в 9-ата минута Спарта поведе в резултата чрез Ваклав Дръхал. Той стана сам срещу Черниаускас и промуши топката под вратаря.

В 21-ата минута Али Соу се пребори за топката със защитник, но бе изблъскан в гръб и ЦСКА получи дузпа. Тиаго Родригес с мощен удар в средата на вратата изравни резултата.

Армейците стигнаха до аванс четири минути преди края на първата част. Жоржиньо се възползва от груба грешка на стража на чехите и с удар извън наказателното поле порази целта.

Второто полувреме бе изцяло за Спарта Прага. Три минути след подновяването на играта Сачек изведе Мартин Фридек, който не намери целта.

В 64-ата минута Бикел отне топката от краката на Канга и подаде към Жоржиньо, който от непосредствена близост стреля в тялото на вратаря.

В 67-ата минута Спарта стигна до равенство изравни. Гейлор Канга бе точен от дузпа, която предизвика недоволство сред футболистите на българския отбор.

Чехите стигна до обрат в 81-ата минута. Резервата Кристиян Малинов сбърка елементарно в половината на съперника, след което Александру Чипчу бе изведен сам срещу вратаря и той с техничен удар вкара за 3:2.

ЦСКА - СПАРТА ПРАГА 2:3

0:1 Дръхал (9')
1:1 Тиаго (21 - дузпа)
2:1 Жоржиньо (41')
2:2 Канга (66' - дузпа)
2:3 Чипчу (81')

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 2. Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски, 25. Стивън Перейра, 14. Ангел Лясков, 16. Жанио Бикел, 6. Рубен Пинто, 20. Тиаго Родригес, 8. Едвин Джеси, 7. Жоржиньо, 22. Али Соу

Спарта Прага: 1. Нита, 28. Захустел, 3. Плекату, 19. Стетина, 15. Хонушек, 24. Дръхал, 7. Карлсон, 18. Фрудек, 16. Сачек, 18. Чипчу, 9. Канга