Треньорският въпрос за втора поредна година се очертава като тема №1 в ЦСКА в навечерието на лятната пауза. Армейците отново довършват сезона с временно назначение. На преден план е Добри Митов, а Люпко Петрович подготвя тактиката за мачовете, като за момента е нещо като треньор в сянка. Все още не е взето решение кой да води тима от новия сезон. Развитие по въпроса се очаква след дербито с Левски, което ще е в предпоследния кръг - на 21 май. През миналото лято на "Армията" имаше дълга треньорска сага, преди да бъде избран Нестор Ел Маестро, припомня "Тема спорт".
Ако ЦСКА спечели предстоящите си мачове, не е изключено Люпко Петрович да започне новия сезон на треньорската скамейка на червените. Сръбският специалист има редица успехи на международната сцена не само с Цървена звезда, но и с родните Левски и Литекс. На "Армията" се надяват, че този път ще избегнат повторение на ситуацията от миналата година. Тогава се разигра доста дълга сага с назначението на нов наставник. Тя стартира още в средата на май и приключи почти месец по-късно. Клубът проведе разговори с няколко треньори, като сред набелязаните бяха актуални имена на Балканите като Владан Милоевич, Ненад Лалатович и Чедомир Яневски. ЦСКА беше много близо до договор с Лалатович, но клубът се отказа. Сега сърбинът ще завърши втори с Раднички Ниш, като тимът направи много силен сезон, отстъпвайки единствено на Цървена звезда.
Гриша Ганчев призна месеци по-късно, че е имал контакти и с големи имена в световен план в лицето на Свен-Горан Ериксон и Феликс Магат, които обаче са отказали. Като опция за "Армията" отпада Красимир Балъков, който беше сред обсъжданите специалисти през миналото лято. Други цели бяха полякът Мачей Скоржа и Нестор Ел Маестро, които останаха двата избора на финалната права. В крайна сметка назначението получи Ел Маестро, който пое ЦСКА на 7 юни. Точно 8 месеца по-късно обаче се раздели с клуба - на 7 февруари. Очаква се най-късно на 3 юни (понеделник) армейците да обявят кой ще е треньор през новия сезон. Стартът на подготовката вероятно ще е на 7 юни (петък), както бе и миналата година. Както в предишните 3 летни лагера, така и сега ЦСКА ще пътува до Австрия.







Ползите за здравето от консумацията на магданоз
Селото в Швейцария, което отказва да изчезне
Хороскоп за 4 ноември: Съвет за всяка зодия
Какво никога не бива да казвате на партньора си?
Яжте леща срещу сърдечни болести и затлъстяване
Построен в сенките, изстрелян през нощта: Украйна нанася удари с голям обсег по руски рафинерии
Сергей Игнатов: Всички се готвят за избори и скоро ще връщаме пари
Nissan и Mercedes затварят съвместната си фабрика
Tesla Model Y започна сам да се обажда по телефона
Как шофьорите в Париж се справят без знака "Стоп"
Mazda работи над ДВГ, който улавя собствените си CO2
Риксън Грейси срещу Александър Карелин в UFC?!?
Арман Царукян: „Хукър е гнил човек — искам да му разбия мутрата“
Уолдо Кортес-Акоста: „Едно бъркане в окото няма да ме спре – аз съм друга порода!“
Норма Дюмон: „Не искам да чакам бой за титлата – искам да остана активна“
Как се формира биологичният ни часовник?
Стресът се отразява видимо върху стойката и дишането, когато е хроничен
Извънматочна бременност - видове и клинична картина
Нови 40 специализанти ще получават финансов стимул по проекта на здравното министерство
Коментари
Напиши коментар10:43 | 7 май 2019 г.
10:28 | 7 май 2019 г.
Напиши коментар