ЦСКА завърши сезона с празни ръце, след като отборът взе много важния мач срещу Ботев (Пловдив) у дома с 1:0, но не спечели така жадуваната титла. "Червените" завършиха с успех срещу "червените". в среща от последния 36-и кръг на Първа лига.
Така отборът финишира втори в крайното класиране с актив от 78 точки и завършва на 1 точка зад лидера и шампион в класирането Лудогорец Разград, който в днешната си среща не сгреши при домакинството на Черно море.
Единственото попадение бе на Жоржиньо в 90-ата минута.
Ботев Пловдив пък завършва последен в първата шестица с актив от 51 точки.
Срещата започна с изненадващ шанс за гостите от Пловдив и в 4-ата минута Добрев успя да се справи с двама играчи на домакините и след това намери Еберт, но неговият удар от точката за дузпата бе спасена от Черниаускас.
Четвърт час по-късно Ботев организира нова добра атака, която завърши с удар на Неделев от малко над 20 метра, но стражът на домакините успя да избие топката в корнер.
Малко след това Тиаго отправи силен удар, който обаче не представляваше проблем за Кайзер и той се справи.
В 25-ата минута ЦСКА за една бройка се размина с гола, но Тиаго от три метра не успя да нацели празната врата след едно центриране.
Десетина минути след това удар на Джеси от границата на наказателното поле премина покрай гредата, а до почивката нямаше голове.
Малко след началото на второто полувреме пловдивчани изпълниха няколко последователни корнера и при един от тях се стигна до опасен удар с глава на Доре, но в крайна сметка той стреля в аут.
В 64-ата минута Чорбаджийски бе близо да стигне до попадение, но негов удар премина на сантиметри от гредата.
Десетина минути след това Жоржиньо падна в наказателното поле, но така и не успя да си изпроси дузпа.
В 75-ата минута след удар на Пинто топката срещна напречната греда, а при добавката ударът на Томаш бе спасен. Минута след това Томаш нацели също гредата.
В 90-ата минута Жоржиньо вкара за победата и на практика оформи крайния резултат.
ЦСКА - Ботев Пловдив 1:0
1:0 Жоржиньо 90
ЦСКА: Черниаускас, Томаш, Чорбаджийски, Жеферсон, Атанасов, Бикел, Пинто, Родригес, Джеси (53 - Енрике), Евандро (46 - Жоржиньо), Соу
Ботев Пловдив: Кайзер, Джонатан, Пиргов, Филипов, Марин, Ничев (63 - Динев) Балтанов, Неделев, Тонев, Добрев (79 - Шопов), Еберт







Гоцев прекрати кариерата си: Оттеглянето ми се преплете с успеха в "Левски"
Автобусният бранш е в беда: Липса на кадри, остарял автопарк и скъпи застраховки
Кенгуру-грижата е незаменима за недоносените бебета и родителите им
Над 3 кг златни накити в тайник в кола заловиха на „Лесово“
MrBit Втора лига на живо: Как можете да гледате Пирин срещу Севлиево
Бившият директор на "Гробишни паркове" ще съди Столична община
Магнезиев бисглицинат - сравнение с други форми на магнезий: Кой е подходящият избор?
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Рикардо „Франжиня“ Милер: „Бразилското Жиу Жицу няма шанс да влезе в Олимпиадата"
Джарон Енис се отказва от временната титла на WBA за шанс срещу Заяс
Стивън Джерард тренира с легендата Буакау в Тайланд (ВИДЕО)
Хирокацу Мияги: „Идвам в SENSHI Grand Prix, за да покажа бойния дух на Окинава“
С какви процедури да подготвим тялото за лятото?
Опасен ли е сексът през първото тримесечие на бременността?
Какво представлява прогестероновата резистентност?
„Отмъстителното“ стоене до късно
Коментари
Напиши коментар22:11 | 24 май 2019 г.
22:10 | 24 май 2019 г.
22:09 | 24 май 2019 г.
22:08 | 24 май 2019 г.
22:05 | 24 май 2019 г.
22:05 | 24 май 2019 г.
22:04 | 24 май 2019 г.
22:01 | 24 май 2019 г.
22:01 | 24 май 2019 г.
22:01 | 24 май 2019 г.
Напиши коментар