ЦСКА реагира по най-добрия начин след загубата от Берое и раздялата с Люпко Петрович, след като победи у дома последния в класирането Витоша (Бистрица) с 4:0 на своя стадион "Българска армия".
Това стана в среща от 12-ия кръг на efbet Лига, а след този мач "червените" заемат четвъртото място в класирането с актив от 22 спечелени точки, като отборът е на 5 точки зад лидера в класирането Лудогорец.
Уот откри още в 4-ата минута за домакините, а пък Албентоса удвои аванса на "червените" с попадение в 19-ата минута.
В 39-ата минута Малинов направи преднината на домакините класическа. За крайния резултат точен бе Евандро в 72-ата минута.
Витоша заема последното 14-о място със скромния актив от 3 спечелени точки след този мач.
Официален дебют за ЦСКА в този мач направи австралийския национал Томи Юрич, който влезе като резерва.
Още в 4-ата минута домакините поведоха след гол на Уот, който се възползва от нескопосано избита от Кацарев топка и я вкара във вратата. Преди това стражът на "тигрите" парира кълбото след удар на Кери от 20-ина метра.
В 10-ата минута домакините бяха близо до втори гол, но ударът на Албентоса премина над напречната греда.
Надмощието на домакините продължи и те изпуснаха още един голов шанс в 14-ата минута. В ситуацията стражът на Витоша изби удар на Соу в корнер.
Все пак интригата бе напълно "убита" в 19-ата минута след попадение на Албентоса, който засече с глава перфектно центриране от корнер и удвои.
В 39-ата минута Малинов вкара трети гол за домакините. Той се възползва от пас на Отабор в наказателното поле и "разстреля" Кацарев.
До почивката нямаше повече попадения.
Второто полувреме започна с прекрасен шанс за домакините и в 47-ата минута те можеха да вкарат още един гол, но Пинто не се възползва в ситуация останал сам срещу вратаря и Кацарев изби в ъглов удар.
В 52-ата минута и Отабор можеше да вкара, но неговият удар нацели гредата.
В 72-ата минута Евандро се възползва от грешка на противниковия страж и увеличи аванса на неговия тим в резултата.
До края темпото поспадна и в крайна смета повече голове нямаше.
ЦСКА - Витоша 4:0
1:0 Уот 4
2:0 Албентоса 19
3:0 Малинов 39
4:0 Евандро 73
ЦСКА: Бусато, Турицов, Занев, Албентоса, Бикел (46 - Пинто), Мазику, Кери, Отабор (62 - Евандро), Малинов, Соу, Уот (77 - Юрич)
Витоша: Кацарев, Гьонов, Зюмбулев, Котев, Бонев, Гочев, Кабов (72 - Динев), Кутев (46 - Долапчиев), Кочилов, Садула, Амзин







"Септември" сломи "Спартак" (Вн) и прати "Монтана" във Втора лига
Имотни измами в София: Кой е Джеймса и защо се страхуват от него
Най-голямата криза, пред която се е изправяла Евровизия - Израел
Матурата по БЕЛ е следващата седмица, над 53 хил. ученици ще се явят на нея
Какво ни разкрива езикът на тялото на Тръмп за отношението му към Си ВИДЕО
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Християн Георгиев гарантира нов медал за България на Европейското по олимпийско таекуондо
Джудото получи квота за Младежките олимпийски игри в Дакар
Ергюнал Себахтин и Златислава Чуканова откриват участието на България в Белград
Метформинът действа вероятно основно в червата
Имунизационна стратегия след първата година – надграждане и устойчивост на имунитета
Психология за родители: Първите дни у дома – адаптация на семейството
С какви процедури да подготвим тялото за лятото?
Коментари
Напиши коментар00:59 | 6 окт 2019 г.
00:29 | 6 окт 2019 г.
23:31 | 5 окт 2019 г.
22:45 | 5 окт 2019 г.
22:43 | 5 окт 2019 г.
21:58 | 5 окт 2019 г.
Напиши коментар