Спортният директор на ЦСКА Кристиано Джарета направи стряскаща прогноза за страната ни относно това, което предстои със заразата с коронавирус. Според италианеца, вирусът ще "постави на колене" България заради състоянието на нашата здравна система. Директорът е на мнение, че тренировъчният процес в отборите е трябвало да бъде прекъснат много по-рано.
"Всички се страхуваме, що се отнася до Италия. Семейството ми е разделено между Италия, САЩ и Испания и положението да нямам контрол над нещата изобщо не е приятно".
"Тук, в България, няма голямо притеснение, защото заразените са малко над 50, но превантивно спират всякакви несъществени дейности до 13 април, включително футбола. Надявам се да не е така, но мисля, че вирусът ще пристигне тук и ще бъде голям проблем, предвид състоянието на българското здравеопазване", заяви Джарета за радио TMW.
"Вирусът може да постави здравната система на България на колене. Всички най-добри лекари отиват в чужбина, а съоръженията не са адекватни, за да се справят с подобна спешна ситуация. Поради тази причина вече прекратиха всякакви активности", допълни директорът.
"Можем да тренираме, като държим дистанция, но такова трениране е много трудно в контактен спорт като футбола. Не съм съгласен с този начин на трениране, защото смятам, че трябва да спре напълно. Трябваше да спре всичко по-рано, сега виждаме много заразени играчи, които от своя страна пренасят вируса наоколо. Проблемът е подценен, тъй като поставя футбола пред много важни неща като общественото здраве"
"Ако първенството не приключи, не мисля, че телевизиите ще изплатят нормалните компенсации на отборите и тази ситуация може да убие малките отбори. Клубовете, които оцеляват без тези средства, са много малко в Серия А, камо ли във второстепенните лиги. Трябва да мислим и за тези, които работят в аматьорския спорт", допълни италианецът.







Властта срещу поскъпването: "Справедлива цена", удължен Закон за еврото, удвоени глоби
Градушката в Трявна: Щети по коли, земеделска земя и училище
НСО свали охраната и на Борисов
"Фамилатлон" 2026: Семейни занимания на открито на 16 май в София
Явор Гечев: Борбата с олигархията вече е в изпълнение
Освиркаха Израел на Евровизия, виковете по-късно изчезнаха от записите ВИДЕО
Задържаха за 72 часа шофьора на автобуса, катастрофирал на магистрала "Хемус"
Демерджиев: Пеевски и Борисов остават без охрана от държавата
Обновеният бестселър на Jeep получи нов двигател
20 млн евро на километър – това ще бъде най-скъпият път в света
Тези модели ни напускат през 2026
Историческо: BMW събира всички арт автомобили за първи път
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Фабио Уордли потвърди: Продължава напред след тежката загуба от Дюбоа
Алистър Овърийм: "Всеки боен стил ме научи на нещо"
Netflix влиза в ММА: Ронда Раузи и Джина Карано оглавяват историческа галавечер в Лос Анджелис
Безплатни кардиологични прегледи в ИСУЛ по повод Световния ден за борба с хипертонията
Кои храни могат да заместят хляба?
Как да се грижим за чувствителният тип кожа?
Какво е холестеролът?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар