Бившият нападател на ЦСКА Владимир Манчев даде любопитно интервю за френското издание Magica Club.
Той говори за богатата си състезателна кариера, която премина през "Армията", френския Лил и испанските Леванте, Валядолид и Селта.
"Поздрави на Франция, която страда много в настоящия момент. Борете се с усмивка, един ден ще отмине вирусът и ще сме по-силни", каза Манчев.
"Започнах кариерата си в Хебър от родния ми Пазарджик, а на 17 преминах в ЦСКА. После на 24 бях продаден в Лил, където прекарах два незабравими сезона. След това играх още 4 години в Испания на доста добро ниво и се завърнах на "Армията". Прекратих кариерата си на 34 заради контузия в коляното и сега съм треньор на ЦСКА до 17 години. В няколко етапа бях и помощник в първия отбор. Да работиш с млади момчета е огромна отговорност, но и удоволствие. Надявам се, че до няколко години от нашата школа ще излезе новият Манчев и ще заиграе в Лил например", допълни екснападателят.
"В началото в Лил ми бе доста тежко, тъй като не знаех езика, културата бе различна, а шампионатът - на много по-високо ниво. Но крачка по крачка прогресирах, благодарение на треньора Клод Пюел и помощника му Лоран Руси. Най-яркият ми спомен са първите ми голове за Лил, с които победихме ПСЖ на Роналдиньо (б.р. - 2:1, бразилецът вкарва от дузпа). Също така бихме Марсилия и Лион. Любимият ми мач пък е с ЦСКА - при 3:0 над Шахтьор (Донецк)Шахтьор (Донецк) за Купата на УЕФА, също с два мои гола", сподели Манчев.
"Още след първия ми сезон в Испания изпаднахме от елита с Леванте. Имах оферти от Сампдория, Ница и Реал Сосиедад, но Леванте реши да ме задържи и не съжалявам, защото се върнахме в Примера още на следващата година", каза Манчев.
"Имах щастието да играя със страхотни футболисти като Любо Пенев, Йордан Лечков, Ерик Абидал, Бруно Шейру, Данте, Оливие Капо, Хосеба Йоренте и Диего Коща. А треньори са ми били Димитър Пенев, Христо Стоичков, Луиджи Симони, Клод Пюел, Бернд Шустер... Също така много харесвах певицата Милен Фармер (смее се). Радостен съм, че изживях такива специални моменти и имах възможността да играя срещу някои от най-великите футболисти в света", добави бившият национал, цитиран от "Тема Спорт".








Жълт код за опасно горещо време в 14 области на България
"Децата за мир на планетата": Посланието на тазгодишната Асамблея на мира
ЧСИ предлагат: Да се въведе доброволно извънсъдебно събиране на вземания
Димитър Манолов: Единственото, на което държавните служители имат право, е безплатно погребение
7 знака, че живеете в „тих развод“
Нощни акции срещу шума в София, ще проверяват обекти след 23:00 часа
3 храни, които да не ядете след изтичането на срока на годност
Цветанов за "Баба Алино": Всичко е станало със съгласието на тогавашния премиер
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Физиев с брутален нокаут в Баку
Шара Булет оцеля след нокдаун и пречупи Мишел Перейра в Баку
Матеус Камило с гръмка победа над Садихов пред родната му публика
Станислава Атанасова със сребро на европейското по сумо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар15:09 | 7 май 2020 г.
Напиши коментар