На специален брифинг на Националния стадион "Васил Левски" министърът на младежта и спорта Красен Кралев обяви официално, че на финала за Купата на България между ЦСКА и Локомотив Пловдив ще бъдат допуснати 12 хиляди фена.
"Днес в Министерския съвет проведохме заседание на което взехме решения за прилагане на мерки по време на тренировки и провеждането на футболни срещи. В момента заповедта изисква до 3-о число да бъдат представени ПСР тестове на медицинската комисия. Тази мярка остава в сила до приключване на извънредната епидемиологична обстановка. При диагностициране на случай с коронавирус на футболист на даден отбор той отива в карантина. За останалите състезатели на отбора, треньора и длъжности лица ще се прави ПСР тест, те трябва да дадат 2 отрицателни теста в рамките на 3 дни", сподели министър Кралев.
"Другото решение, което взехме, е свързано с финала за Купата. Аз изразявам своето мнение. Разочарован съм от държанието на част от феновете. Ние пуснахме привържениците на стадиона, а те не оправдаха доверието ни. Виждате сами по време на провеждане на срещата се скупчват на определени места. Имайки предвид важността на срещата, взехме решение да допуснем до 12 хиляди човека. Зрителите трябва да бъдат разположение през седалка и през ред. Призовавам феновете да са отговорни, опасността от зараза все още не е преминала. Както ние се съобразяваме с желанието им да гледат любимите си и отбори, така и те да спазват нашите желания за спазване на мерките", обяви още Кралев.
Финалът за Купата на България между ЦСКА и Локомотив Пловдив е на 1 юли от 19:15 часа националния стадион „Васил Левски“.
От брифинга стана ясно и че допускането на повече от 1000 човека в сектор е изключение само за финала. За всички други срещи остава правилото за до 1000 привърженици в сектор.







Екстремно зимно време скова части от Южна Африка (СНИМКИ)
Кабинетът "Радев" прие програмата за управление на България до 2030 г.
Централна прогноза
Баща е задържан за побой над 5-годишния си син
Екстремните пожари: Готова ли е България за новата реалност?
Активни потребители: По-евтино е да пиете узо в Солун, отколкото в София
Полицията абдикира: Агресивни деца тормозят и жителите на Варшава
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
Джамахал Хил иска Джош Хокит при дебюта си в тежка категория
Дакота Дичева претърпя операции и на двете си ръце
Пет категории с преборвания за Балканиадата в Копривница
Ислам Махачев и Иън Мачадо Гари се срещнаха лице в лице преди UFC 330
Граничното личностово разстройство повишава риска от сърдечни и метаболитни проблеми
Белтък пази способността на мускулите да се възстановяват
Талията насочва за наличието на сърдечносъдов риск повече от ИТМ
Молекулярен механизъм може да стои в основата на прееклампсията
Коментари
Напиши коментар12:57 | 28 юни 2020 г.
16:04 | 27 юни 2020 г.
14:46 | 27 юни 2020 г.
12:59 | 27 юни 2020 г.
12:48 | 27 юни 2020 г.
12:37 | 27 юни 2020 г.
12:29 | 27 юни 2020 г.
Напиши коментар