ЦСКА изпусна да победи Лудогорец на "Армията" и двата отбора си поделиха по точка след равенство 1:1. "Армейците" поведоха с гол на Али Соу (62), но гостите изравниха чрез Дан Битон (71).

Гредите определено спасиха разградчани, като на три път домакините нямаха шанс. Съдията Никола Попов пък подмина две ситуации за дузпа в полза на ЦСКА, но така и не даде наказателен удар срещу Лудогорец.

Гостите пък имаха претенции за отменен гол. Така ЦСКА дели второто място с Левски, двата отбора имат по 53 точки, Лудогорец е лидер с 69.

Това бе и повторен дебют за Стамен Белчев начело на "армейците". През седмицата той замени Милош Крушчич.

Лудогорец пък вече е серия от 34 двубоя без шампионатна загуба (22-12-0) при 65:18 голова разлика. По­следното поражение на разградчани бе на 26 април 2019 г. с 1:2 от Черно море във Варна.

ЦСКА започна свирепо мача и в началото тотално смачка гостите и ги натика пред наказателното им поле. Още в 4-ата минута Ахмедов можеше да вкара, но стреля в аут.

Секунди по-късно Евендро центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Али Соу се извиси и с глава прати топката в гредата.

Това обаче не бе всичко и в 9-ата минута ЦСКА направиха нов пропуск, като този път Евандро нямаше шанс пред гола. В тази ситуация съдиите подминаха дузпа за ЦСКА, след като Сисиньо изби топката с ръка, но странно защо не последва наказателен удар, а само корнер.

Това бяха силните минути за "армейците", но домакините не успяха да поведат. Отговорът на Лудогорец бе удар ан Недялков, но Бусато боксира.

В 14-ата минута гостите вкараха чрез Чибота, но попадението бе отменено поради спорна засада. До края на полувремето не се случи нещо запомнящо се и не се стигна до сериозни голови положения.

Втората част започна с натиск за ЦСКА, като "армейците" скочиха за нова дузпа, но и този път Никола Попов не свири наказателен удар срещу Лудогорец и подмина спъване на Ахмедов в наказателното поле на гостите.

Последва тупалка на Тиаго, но в напречната греда. Така се стигна до 62-ата минута, когато ЦСКА заслужено вкара чрез Али Соу. Десет минути по-късно обаче Лудогорец изравни след перфектен пряк свободен удар на Дан Битон.

Армейците отново се втурнаха в атаки, но гредата за пореден път спаси Лудогорец, след удар на Соу. До края не паднаха нови голове и така срещата завърши с равенство.

ЦСКА - Лудогорец 1:1

1:0 Али Соу (62)
1:1 Дан Битон (71)

ЦСКА: 13. Бусато, 19. Турицов, 28. Гълъбов, 11. Занев, 3. Жеферсон, 18. Мазику, 8. Кери, 20. Тиаго, 22. Соу, 23. Ахмедов, 10 Евандро

Лудогорец: 27. Стоянов, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 21. Григоре, 3. Недялков, 12. Анисе, 25. Баджи, 17. Жоржиньо, 95. Каули, 88. Вандерсон, 13. Чибота