ЦСКА загуби с 2:3 от Монтана последната си проверка преди старта на новия сезон.

Преди срещата "червените" представиха отбора за кампанията 2020/21. Пет са новите попълнения - Димитър Евтимов, Юнус Санкаре, Амос Юга, Юрген Матей и Жул Кейта.

Головете за ЦСКА забиха Али Соу (13) и Валентин Антов (44), точни за гостите бяха Борислав Балджийски (35), Николай Минков (74) и Владимир Айтов (90).

Двубоят се игра пред празните трибуни на стадион "Българска армия". Така ЦСКА завършва кратката си предсезонна подготовка с три контроли - победи над Пирин (2:0) и Литекс (5:2) и загуба днес от Монтана.

ЦСКА започва новото първенство с мач срещу новаците от ЦСКА 1948, срещата ще се играе на 7 август на стадион "Васил Левски".

"Армейците" започнаха много силно и още в 9-ата минута Али Соу нацели гредата. Четири минути по-късно централният нападател се реваншира за пропуска си и откри резултата след като засече отлично центриране на Енрике Рафаел отдясно.

В 35-ата минута, при една от редките си атаки Монтана успя да изравни чрез Балджийски, като при гола останаха сериозни съмнения за засада.

Минута преди края на първата част капитанът Валентин Антов отново даде аванс на армейците след като се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите и със силен и точен шут направи резултата 2:1 и така сложи точка на първото полувреме.

През втората част бяха извършени множество смени и в двата състава. ЦСКА бе по-добрият отбор на терена и търсеше непрестанно още попадения, но късметът бе на страната на гостите, които успяха да се разпишат на два пъти, първо чрез Минков в 74-ата и Айтов в последната 90-а минута на срещата.

ЦСКА - Монтана 2:3

1:0 Али Соу (13)
1:1 Борислав Балджийски (35)
2:1 Валентин Антов (44)
2:2 Николай Минков (74)
2:3 Владимир Айтов (90)

ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов, Валентин Антов, Брадли Мазику, Юрген Матей, Амос Юга, Тиаго Родригес, Тонислав Йорданов, Юнус Санкаре, Рафаел Енрике, Али Соу;

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 9. Томи Юрич, 11. Петър Занев, 15. Кристиян Малинов, 10. Стефано Белтраме, 23. Ахмед Ахмедов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов, 5. Ангел Лясков, 16. Асен Дончев, 24. Марк-Емилио Папазов, 14. Жул Кейта, 4. Божидар Чорбаджийски, 6. Митко Митков, 3. Жеферсон Телес, 8. Греъм Кери

Монтана: Марин Орлинов, Александър Башлиев, Иван Михов, Стефан Цонков, Владимир Айтов, Димитър Илиев, Йордан Йорданов, Борислав Балджийски, Николай Цветков, Тони Тасев, Николай Минков