Треньорът на ЦСКА – Стамен Белчев, обмисля да върне старата схема 4-2-3-1 за трудното гостуване на Черно море в мач от 5-ия кръг на efbet Лига. Срещата ще се състои на стадион "Тича" в събота от 18.45 часа.

Спецът изпробва системата 4-4-2 при измъчения успех с 1:0 над Славия, който дойде с автогол след 90-ата минута. В атака започнаха Али Соу и Ахмед Ахмедов, но сега вторият отпада от сметките. Той е заразен с коронавирус и се намира под карантина.

Освен това схемата с двамата не доведе до желания резултат в офанзивен план. Отсъствието на Ахмедов пък дава шанс за дебютни минути през сезона за другите двама резервни нападатели на "армейците" – Тонислав Йорданов и Томи Юрич, пише "Тема спорт".

Те до момента само попадаха в групата, без да се появят на терена, но сега се очаква поне един от двамата да влезе като резерва на "Тича".