ЦСКА започна ударно 2021 година, след като разнебити с 4:0 дублиращия отбор на Аланияспор в контрола.

Срещата се игра на комплекс "Голд Сити" в Алания и бе първа проверка от зимната подготовка на "армейците".

Головете за ЦСКА забиха Тиаго Родригес (8), Греъм Кери (10), Али Соу (43) и Георги Йомов (62-ата от дузпа).

През първото полувреме червените показаха много добра игра и тотално доминираха на терена. Резултатът бе открит в 9-ата минута, когато Тиаго Родгирез намери мрежата с красив прехвърлящ удар извън наказателното поле, дошъл след грешка в отбраната на домакините.

Буквално минута след това голмайсторът асистира на Греъм Кери, който напредна мощно по левия фланг и хладнокръвно удвои аванса на своя тим. В 15-ата минута Али Соу отбеляза много красив гол, който незнайно защо бе отменен от страничния рефер заради несъществуваща засада на Радослав Живков.

В 22-ата минута отново Соу отправи опасен удар, минал покрай вратата. В 43-ата минута Кери пое топката по лявото крило и центрира в наказателното поле на Аланияспор, където Али Соу направи резултата класически, разписвайки се за 3:0. Така двата състава се оттеглиха на почивка при аванс от 3 попадения за армейците.

През втората част старши треньорът на ЦСКА Бруно Акрапович направи много промени в състава и изпробва почти всички налични футболисти. Червените продължиха да владеят инициативата и четвърт час след подновяването на играта, Енрике Рафаел бе препънат в наказателното поле и съдията закономерно посочи бялата точка.

Георги Йомов се нагърби с изпълнението на дузпата и хладнокръвно я превърна в гол стреляйки в долния десен ъгъл на вратаря. Десет минути преди края Тонислав Йорданов изведе Йомов сам срещу вратаря, но изстрелът му мина над вратата. Малко след това и Иван Турицов стреля извън наказателното поле, но над горната греда.

Веднага след това, при поредната си атака Енрике направи страхотно подаване към Ахмед Ахмедов, който се озова сам срещу опразнената врата, но отиграването му с едно докосване с левия крак мина покрай лявата греда и излезе в аут.

В последната минута на редовното време Йомов центрира към Тонислав Йорданов, който стреля с глава, но стражът на Аланияспор изби топката в гредата. В добавеното време отново Йорданов пропусна да запише името си сред голмайсторите, излязъл сам срещу противниковия страж. Така срещата приключи с напълно заслужена  победа за червените с 4:0, който започнаха новата година с изразителна победа.

Следващата контролна среща на ЦСКА е на 13 януари (сряда), когато армейците се изправят срещу полския Стал Милец. Срещата с новия отбор на Божидар Чорбаджийски е с начален час 16:00 часа и ще се излъчи пряко в ефира на Диема Спорт.

ЦСКА - Аланияспор 4:0

1:0 Тиаго Родригес (8)

2:0 Греъм Кери (9)

3:0 Али Соу (43)

4:0 Георги Йомов (62 - дузпа)

Състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 11. Петър Занев (к), 26. Валентин Антов, 2. Юрген Матей, 15. Тибо Вион, 8. Греъм Кери, 13. Юнус Санкаре, 3. Жеферсон Телес, 20. Тиаго Родригес, 10. Радослав Живков, 22. Али Соу.

Резерви: 12. Илия Шаламанов (в), 25. Димитър Евтимов (в), 5. Александър Бучков, 7. Енрике Рафаел, 9. Адалберто Пеняранда, 17. Тонислав Йорданов, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 21. Амос Юга,  23. Ахмед Ахмедов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов, 30. Георги Йомов