ЦСКА победи Септември Симитли с 3:0 в третата си контрола по време на лагера в Турция.

В 39-тата минута резултатът бе открит от Юнус Санкаре, а Мартин Смоленски направи 2:0 в 66-тата. Пет минути преди края на контролата отново юношата на ЦСКА бе точен и оформи класическия резултат.

През първата част армейците владееха повече топката и бяха по-добрия отбор на терена, но се оттеглиха на почивка само с един гол аванс, който дойде чак в края на полувремето. Негов автор бе Юнус Санкаре, който се възползва отлично от подаване на Брадли Мазику и откри резултата. Така червените се оттеглиха на почивка с гол аванс.

През втората част ЦСКА затвърди своето превъзходство като успя да реализира още две попадения чрез юношата на клуба Мартин Смоленски, който се появи в игра през второто полувреме. Дебютното попадение с червената фланелка при мъжете за таланта на Академия ЦСКА падна в 61-ата минута, когато той бе точен с презицен изстрел от десетина метра. В 84-ата минута Смоленски направи резултата класически с втори гол за него в двубоя, който падна след подаване на Ахмедов и страхотен завършващ изстрел с десния крак. Така армейците записаха напълно заслужена класическа победа с 3:0 срещу Септември Симитли и завършиха първия етап от предсезонната си подготовка, в който записаха общо две победи и равенство, като не допуснаха нито един гол във вратата си.