Родният вицешампион ЦСКА победи Локомотив София с 3:1 в последната си зимна проверка преди подновяването на сезона в българския елит.

Пет минути преди края на мача се разписа и новият нападател на "червените" Жорди Кайседо, реализирал с глава.

Преди това ЦСКА поведе с 2:0. Пеняранда откри от дузпа в осмата минута, а в средата на второто полувреме Тиаго Родригес удвои. Почетният гол за Локомотив беше дело на резервата Георги Бабалиев в 84-та минута.

Преди първия съдийски сигнал беше представен отборът на ЦСКА за новия сезон.  А осем минути след началото воденият от Бруно Аклапович отбор поведе след точно изпълнена дузпа от Пеняранда, който беше фаулиран в пеналта.

Локомотив получи право да изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле на ЦСКА малко след това. Долапчиев застана зад топката, но не успя да преодолее Евтимов. После Диков изведе Долапчиев сам срещу вратаря, но Турицов изчисти.

В средата на първата част Цветков стреля опасно от пряк свободен удар, но след рикошет топката излезе в корнер. ЦСКА отговори с опасна акция, но Синклер би в аут.

Малко след подновяването на играта добър самостоятелен пробив на Пеняранда завърши с шут покрай дясната греда. Не след дълго Пеняранда изведе резервата Чарлс сам срещу Митрев, но каращият проби при червените нападател не успя да преодолее стража на железничарите.

ЦСКА заслужено удвои в средата на втората част. Бисмарк отне топката на тъчлинията, навлезе навътре и пусна към Тиаго Родригес. Португалецът с удар в далечния ъгъл удвои.

В 72-ата минута Жорди Кайседо дебютира с червената фланелка, заменяйки Али Соу. Новият снайперист дори се разписа с глава в 85-ата минута, вкарвайки първия си гол за "червените".

Минута по-рано Георги Бабалиев бе вкарал почетното попадение за "железничарите" от малко разстояние.

ЦСКА - Локо София 3:1

1:0 Пеняранда - 8', д.

2:0 Тиаго - 65'

2:1 Бабалиев - 84'

3:1 Кайседо - 85'

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 11. Петър Занев, 19. Иван Турицов, 28. Пламен Гълъбов, 7. Енрике Рафаел, 18. Брадли Мазику, 20. Tиаго Родригез, 15. Тибо Вион, 9. Адалберто  Пеняранда, 22. Али Соу, 24. Джером Синклер

Резерви: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон Телес, 5. Федерико Варела, 8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов, 23. Ахмед Ахмедов, 17. Бисмарк Чарлс, 29. Радослав Живков, 30. Жорди Кайседо