ЦСКА победи много трудно с 1:0 у дома Черно море, а големият герой в мача бе Жорди Кайседо. Еквадорецът вкара единствения гол в срещата в 68-та минута и направи силна заявка за добра кариера на “Армията”. Кайседо бе привлечен за заместник на продадения Али Соу, чийто трансфер пък отключи бурните събития в клуба в последните дни.

За варненци дебют направи новото попълнение Зе Гомеш. Португалецът имаше малко шансове пред противниковата врата, но си пролича, че разполага със сериозен потенциал.

Успехът бе изключително важен за ЦСКА заради загубата на Лудогорец с 2:3 в гостуването на Локомотив Пловдив часове по-рано. Така “червените” намалиха изоставането си от шампиона. Тимът на Бруно Акрапович има 39 точки, с три по-малко от Лудогорец, а следващият мач на тима е гостуване в…Разград. Битката за титлата изглежда жива.

Черно море остава на 7-та позиция в класирането с 22 точки, на 5 зад шестия ЦСКА 1948.

Първото полувреме бе равностойно, без нито едно реално голово положение пред двете врати. Изобилстваше битката по терена и многото нарушения на правилата. В края на първата част цели петима футболисти получиха жълти картони заради по-агресивни нарушения.

И все пак тимът на Черно море стоеше с една идея по-добре на терена. Още в 3-та минута Родриго Енрике се възползва от една изритана топка и стреля мощно, но малко над горната греда.

След половин час игра Панов опита да изненада Бусто с далечен удар, но и той не бе достатъчно прецизен. Удари към вратата на “червените” имаха още Панайотов и Димов, но стражът на домакините не бе особено притеснен.

Битката за всяка педя терен продължи и след почивката. Първата по-интересна ситуация пред вратата на варненци дойде след час игра, когато един от най-добрите на терена Адалберто Пеняранда проби към наказателното поле и стреля без подготовка. Вратарят на гостите Дюлгеров бе изненадан от този удар и не се намеси достатъчно добре. Последва разбъркване и нарушение пред наказателното поле, но при неговото изпълнение Пеняранда не отправи достатъчно добър удар.

Така се стигна до 68-та минута, когато Жорди Кайседо откри головата си сметка за ЦСКА. Тиаго Родригес проби и центрира от дясното крило, а Кайседо изпревари без топка Димов и от сложна ситуация успя да насочи с глава топката в близкия ъгъл - 1:0 за ЦСКА и първи гол за заместника на Али Соу.

В 75-та минута резервата Файсел Касми отправи страхотен удар от повече от 25 метра. Бусато обаче внимаваше и изби. До края "червените" запазиха преднината си, въпреки че в добавеното време на срещата имаше сериозно напрежение в наказателното им поле. Бранителите на ЦСКА обаче се справиха дружно и избиха топката от краката на Зе Гомеш.

ЦСКА - Черно море 1:0
1:0 Жорди Кайседо 68’

ЦСКА: Бусато, Гълъбов, Матей, Занев, Мазику, Вион, Юга, Синглер (59 - Йомов), Тиаго, Пеняранда (88 - Варела), Кайседо (90 - Турицов)

Черно море: Дюлгеров, Попов (54 - Дичев), Димов, Дробаров, Панов, Панайотов (84 - Рафаел), Велев, Илиев, Гарсия (68 - Касми), Родриго, Гомеш