Лудогорец излъга ЦСКА с 1:0 в Разград и направи сериозна крачка към поредната си шампионска титла. Единственото попадение в мача заби Текпетей в 4-ата минута на мача.

Така "орлите" дръпнаха с цели 6 точки на "армейците" в битката за първото място. Лудогорец вече има 45 точки, докато ЦСКА е с 39.

Като цяло срещата не предложи особени футболни достойнства. Домакините направиха силно първо полувреме, в което изпуснаха да вкарат и още попадения.

След почивката ЦСКА доминираше, но така и не стигна до изравнителен гол.

Срещата започна с атаки и към двете врати. ЦСКА можеше да вкара още в началото, но удар на Синклер мина до гредата. Отговорът на разградчани бе свиреп.

Кирил Десподов проби отляво и стреля остро, Бусато не се намеси адекватно и изби топката право в Текпетей, който без проблеми опъна мрежата за 1:0. Страхотно начало на мача.

Лудогорец продължи да натиска и да доминира, след като поведе в резултата, като над всички бе Кирил Десподов. От своя страна играчите на ЦСКА бяха твърде припряни, допускаха нелепи грешки в защита, а в атака трудно достигаха до наистина чисто голово положение.

В 18-ата минута Лудогорец направи уникален пропуск. Текпетей изведе Десподов сам срещу Бусато, последва техничен удар, но топката срещна крака на Матей и това спаси ЦСКА от втори гол.

Разградчани определено правеха каквото си пожелаят на терена, като стигнаха до нов отличен шанс за гол в 33-ата минута, но Кирил Десподов с глава прати топката над вратата.

До края на полувремето "армейците" така и не успяха да нанесат поне един точен удар по посока вратата на Лудогорец.

ЦСКА започна атакуващо второто полувреме и притисна здраво разградчани пред наказателното им поле, но "армейците" не можеха да стигнат до наистина чисто голово положение.

В 49-ата минута Кайседо пое топката на гърди и стреля от воле, но над вратата на Лудогорец. Постепенно темпото на игра падна, като действията се развиваха основно в средата на терена.

В 63-ата минута ЦСКА можеше да изравни. Тогава Синклер центрира към Кайседо, който стреля с глава, но прати топката в аут. Малко по-късно "армейците" стигнаха до нов шанс, но отново над вратата.

До края "червените" от Борисовата градина натиснаха, но нямаха шанс за гол и така Лудогорец се уреди с победата.

Лудогорец - ЦСКА 1:0

Голмайстор: Текпетей (4)

Лудогорец: 23. Илиев, 22. Икоко, 32. Са, 24. Вердон, 3. Недялков, 12. Анисе, 7. Сантана, 11. Десподов, 95. Каули, 37. Текпетей, 28. Кешерю

ЦСКА: 1. Бусато, 28. Гълъбов, 2. Матей, 11. Занев, 24. Синклер, 21. Юга, 15. Вион, 18. Мазику, 20. Тиаго, 10. Йомов, 30. Кайседо