ЦСКА спечели с 1:0 домакинството си на Етър в мач от 21-ви кръг на българското първенство.

"Армейците" бяха по-добрият отбор през целия двубой и съвсем заслужено стигнаха до успеха.

"Червените" можеха да излязат напред в резултата още през първото полувреме, но Георги Йомов пропусна дузпа и остави интригата жива.

ЦСКА достигна до успеха в 60-тата минута, когато Рафаел Енрике успя да се разпише само 40 секунди след като се появи от резервната скамейка.

С победата ЦСКА си върна второто място, като вече има 3 точки преднина пред Локомотив Пловдив, но изостава на 8 от Лудогорец. Етър пък остава закотвен на последното място със своите едва 16 пункта.

През първите 20 минути ЦСКА диктуваше събитията на терена, но "армейците" така и не успяваха да намерят път към вратата на Етър.

В 23-тата минута Тиаго Родригес изведе Брадли Мазику в наказателното поле, Здравко Илиев събори Мазику и "червените" получиха право да изпълнят 11 метров наказателен удар. Зад топката застана Георги Йомов, но вратарят улови ъгъла и дузпата бе спасена.

Малко по-късно Йомов имаше възможност да се реваншира за пропуска си. Той се измъкна сам срещу вратаря, но Христо Иванов отново се справи блестящо и отрази удара му.

В 30-тата минута ЦСКА изпълни корнер, при който Юрген Матей скочи най-високо и игра с глава, но вездесъщият в този мач Христо Иванов отново се справи и опази вратата си суха.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и така двата отбора се прибраха на почивка при нулево равенство.

ЦСКА започна много силно втората част и Жорди Кайседо бе изведен очи в очи със стража на "болярите". Нападателят имаше време да се подготви и нанесе удар, но той мина на сантиметри от десния страничен стълб.

Логичното се случи след час игра. Жорди Кайседо проби мощно отляво и пусна чудесен пас към току що влезлия Рафаел Енрике. Това бе първото докосване на бразилеца с топката и той я прати в мрежата на Етър. 1:0 за ЦСКА!

В 84-тата минута Етър достигна до едно от редките си положения пред вратата на "армейците". Божидар Кацаров стреля с глава след изпълнение на корнер, но не успя да уцели вратата и топката прелетя високо над вратата.

В последната минута на мача Мартин Смоленски стреля опасно от пряк свободен удар, но топката мина на около метър над напречната греда.

ЦСКА – Етър 1:0