Треньорът на ЦСКА Любослав Пенев нападна брутално съдията Георги Кабаков, който ръковод 1/2-финалния реванш с Лудогорец за Купата на България.
"Червените" се наложиха с 2:1 в Разград и с общ резултат 3:2 се класираха за решаващия мач на 19 май, когато срещат Арда Кърджали. Въпреки знаменития успех, от "Българска армия" не спират да атакуват Кабаков.
Самият Пенев получи един от общо трите червени картона в дербито и БФС го наказа с два мача и глоба от 2600 лв. Изгонени бяха още Алекс Сантана и Иван Турицов, като мелето стана в края на сблъсъка, когато всичко беше ясно.
"Съдията на мача с Лудогорец искаше повече победата, отколкото играчите на съперника. Такива като него нямат място във футбола, дори махленския. Особено второто полувреме той подстрекаваше да бъдат контузени моите футболисти. Да, реагирах, ще си понеса наказанието.
И този човек представлява българския футбол в Европа. БФС и шефът на съдиите трябва да вземат мерки. Имаме много нахален пример в Разград. Аз като физическо лице ще изпратя запис в УЕФА. И ще искам да ми отговорят.
На всичко отгоре има лъжи в съдийския доклад. Вторият жълт картон на Турицов е защото бил пробягал 30 метра, за да го апострофира. А той си ходеше спокойно. И това е видно от записа.
Посланието към младите играчи е станете футболисти и отивате там да ви счупят краката. 300 лева е глобата да приключиш кариерата на един играч. Защото това можеше да се случи. А на треньора за апостроф е 2000 лева.
Този човек, ако няма гръб, щеше да свири нормално и мачът да приключи нормално. Защото това са два добри отбора", каза Пенев на пресконференцията си преди срещата с доскорошния му отбор Царско село.
Мачът ще се играе утре.
Снимка: Lap.bg







Регенерираните гуми - достатъчно безопасни ли са
Защо е полезно да си лягаме леко гладни
Руският Далечен изток е пред енергиен колапс - потреблението скача с 30%
Желязната лейди на Япония влиза в конфликт с Китай
Денис Ричардс коментира 5-годишната ограничителна заповед срещу бившия ѝ съпруг
Очакват ни локални наводнения в близките дни, ще има ли сняг по Коледа?
Саудитска Арабия иска F-35, а успехът на Израел показва защо
Шок в Русия: Колите поскъпнали със 72% още преди новите мита
Mercedes се отказва от луксозната си стратегия
Евтините коли замърсявали най-много, твърди проучване
Акио Тойода се подмаза на Тръмп с шапка MAGA
Дея Пеева взе първи медал за България от Европейското по олимпийско таекуондо
Националите гледат уверено към Европейското първенство в Будапеща
Еми Данова с първи нокаут в Атина (ВИДЕО)
Българската конфедерация по кикбокс и муай тай стана част от IFMA
В колко часа вечеряме през зимата влияе на...
Лягането по едно и също време вечер помага да поддържаме стабилно кръвно
Автоимунен гастрит – когато имунната система атакува стомашната лигавица
Защо не бива да подценяваме хранителните разстройства?
Коментари
Напиши коментар13:48 | 17 апр 2021 г.
13:48 | 17 апр 2021 г.
13:44 | 17 апр 2021 г.
13:25 | 17 апр 2021 г.
13:19 | 17 апр 2021 г.
13:14 | 17 апр 2021 г.
Напиши коментар