Царско село победи ЦСКА с 2:1 на "Арена Царско село" в среща от 24-тия кръг на Първа Лига.

Двубоят бе доста вълнуващ, а съдиите отново се превърнаха в главни действащи лица.

Още в 7-мата минута домакините получиха спорна дузпа и откриха резултата чрез Димитър Костадинов. Малко по-късно Петър Занев бе изгонен за втори жълт картон и "червените" останаха с човек по-малко.

Все пак Бисмарк Чарлс възстанови равенството в 75-тата минута с глава, но драмата дойде в последната минута, когато Раян Даскалов донесе победата на Царете със страхотен гол от границата на наказателното поле. Малко преди гола обаче страничният съдия отсъди грешно едно странично хвърляне и голът падна от тази ситуация.

Победата на Царско село изкачи отбора до 8-мо място, като тимът има равни точки с Левски. ЦСКА остава на 3-та позиция с 44 пункта, но Локомотив Пловдив вече има 5 точки аванс пред "армейците".

Двубоят започна по много любопитен начин. Още в 7-мата минута Петър Занев извърши нарушение срещу играч на домакините в наказателното поле и реферът не се поколеба да посочи точката за изпълнение на дузпа. Повторенията ни убедиха, че по скоро има нарушение в атака, но съдията бе категоричен. Зад топката застана Димитър Костадинов и хладнокръвно преодоля Бусато за 1:0.

ЦСКА трудно намираше свободни пространства в защитата на Царете и едва в средата на първото полувреме Мартин Смоленски опита изстрел от границата на наказателното поле, но топката прелетя на около метър над напречната греда.

В 35-тата минута домакините организираха нова опасна атака и Петър Занев извърши нарушение, за което получи втори жълт картон, съответно червен и остави колегите си с човек по-малко на терена.

Играта на ЦСКА през първите 45 минути бе неузнаваема и логично двата тима се прибраха на почивка с гол преднина за Царско село.

В началото на второто полувреме двата тима си размениха по няколко атаки, но пред двете врати не се случи нищо по-интересно.

В 57-мата минута Дилън Мертенс бе изведен по чудесен начин отляво и нанесе удар към вратата на ЦСКА, но той мина встрани от вратата и резултатът остана непроменен.

Четвърт час преди края на срещата ЦСКА възстанови равенството. Бисмарк Чарлс се възползва от центриране в наказателното поле и с глава остави Пласид безпомощен.

В последната минута от мача домакините стигнаха до успеха. Раян Даскалов отбеляза страхотен гол с удар извън наказателното поле. Секунди преди гола страничният съдия отсъди грешно странично хвърляне и така се стигна до попадението.

Царско село - ЦСКА 2:1

1:0 - Костадинов 8' дузпа
1:1 - Бисмарк 75'
2:1 - Даскалов 90'

Стартови състави

Царско село: 30. Пласид, 4. Марков, 9. Христов, 10. Балтанов, 14. Попадийн, 17. Даскалов, 20. Костадинов, 22. Луис Педро, 25. Мартенс, 93. Бандаловски, 98. Стеванович

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 15. Тибо Вион, 4. Мено Кох, 11. Петър Занев, 8. Греъм Кери, 21. Амос Юга, 27. Мартин Смоленски, 14. Жул Кейта, 5. Федерико Варела, 7. Енрике, 30. Жорди Кайседо