ЦСКА спечели 154-тото шампионатно дерби срещу Левски след успех с 2:0. Двубоят бе от последния редовен кръг на Първа лига и се игра на националния стадион "Васил Левски".

"Червените" бяха по-добрият отбор през целия двубой и това бе най-малкото с което се отърваха "сините".

Символичните гости стигнаха до успеха след два гола през първата част. Точни за ЦСКА бяха Жул Кейта(14') и Жорди Кайседо(37').

Победата изведе "армейците" начело във вечната статистика на двубоя. Червените вече имат 56 победи, Левски е с 55, а равенствата са 43.

Трите точки не променят класирането и ЦСКА заема 3-то място със своите 50 точки, а Левски заема 9-то място с едва 28 пункта.

Първата ситуация в мача бе за домакините. Мартин Петков отправи коварен изстрел от пряк свободен удар, но топката кацна на гредата и излезе в аут.

В 9-тата минута ЦСКА изпълни първия корнер в мача. Варела пусна късо към Греъм Кери, който нанесе опасен удар с левачката, но топката профуча покрай гредата.

ЦСКА продължи с атаките и в 14-тата минута "армейците" излязоха напред в резултата. Федерико Варела центрира по прекрасен начин в наказателното поле и Жул Кейта с глава прониза Микулич за 0:1 в полза на червените.

Десет минути след попадението си, Кейта получи травма и се наложи крилото на ЦСКА да бъде заменено. На негово място се появи българският национал Георги Йомов. Само секунди след като се появи в игра Йомов центрира опасно към Кайседо, но нападателят на "армейците" не намери топката добре и тя премина високо над вратата.

В 33-тата минута отново Йомов достави прекрасно подаване в наказателното поле, но Ивайло Найденов пресече центрирането току преди нахлуващия Варела и ЦСКА спечели само корнер. При него червените отново разиграха късо и Йомов опита изстрел, но той бе неточен.

Пет минути по-късно ЦСКА нанесе втори удар. Сините бранители не изчистиха добре и Жорди Кайседо матира Микулич за втори път с изстрел от границата на наказателното поле.

До края на полувремето гостите продължиха да атакуват и имаха претенции за дузпа. Микулич фаулира Кайседо в наказателното поле, но Ивайло Стоянов подмина ситуацията и играта продължи с корнер за "армейците".

С оглед на играта през първите 45 минути ЦСКА заслужено поведе с два гола и дори може да съжалява, че резултатът не е по-голям.

Пет минути след подновяването на играта домакините достигнаха до опасно положение. Греъм Кери сгреши и топката му бе отнета. Андриан Краев нахлу отдясно и отправи шут, но той мина встрани вратата.

Малко по-късно отново Краев опита изстрел. Този път той бе точен, но Густаво Бусато улови без проблеми.

Минутата бе 63-та, а един от най-добрите играчи в състава на "армейците" Федерико Варела изведе по страхотен начин Кайседо в наказателното поле, но стражът на Левски се справи добре. Той се хвърли в краката му, стигна до топката и опази мрежата си от трети гол.

Четвърт час преди края Йомов нахлу опасно отляво и успя да нанесе удар, но той бе твърде лек и Микулич улови без проблеми. В ответната атака сините можеха да организират добра атака, но Тибо Вион се справи добре и пресече прострелно подаване към Галчев.

До края на двубоя червените намалиха темпото и повече попадения в срещата не паднаха.

ЦСКА завърщи мача с човек по-малко след като Юрген Матей получи червен картон в добавеното време.

Левски - ЦСКА 0:2

0:1 - Кейта 14'
0:2 - Кайседо 37'

Стартови състави:

Левски: Звонимир Микулич, Ивайло Найденов, Живко Атанасов, Георги Александров, Фейсал Рерас, Тома Даске, Мартин Райнов, Драган Михайлович, Мартин Петков, Андриан Краев, Билал Бари

ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов, Мено Кох, Юрген Матей, Греъм Кери, Амос Юга, Тибо Вион, Енрике Рафаел, Жул Кейта, Федерико Варела, Жорди Кайседо