Локомотив Пловдив победи ЦСКА на своя стадион с 2:0 в дербито от 3-тия кръг на плейофната фаза на Шампионската група в Първа Лига.

Двата тима изиграха здрав двубой, който бе решен в последните 15 минути на мача. В 75-тата минута реферът Георги Давидов отсъди спорна дузпа за домакините след преглед на ситуацията със системата ВАР. Димитър Илиев застана зад топката и не остави шансове на Димитър Евтимов. В 84-тата минута Илиев отново се разписа и оформи крайния резултат.

Така "смърфовете" взеха аванс от 3 точки пред "армейците" в битката за второто място. До края на шампионата Локомотив Пловдив има домакинство на ЦСКА 1948 и визита на Арда в Кърджали. Пред ЦСКА пък предстои гостуване на 1948 на Националния стадион "Васил Левски" и домакинство на Берое (Стара Загора).

В 11-тата минута домакините стигнаха до първата по-интересна ситуация пред една от двете врати. Георги Минчев проби отдясно и нанесе хубав удар по земя, но Евтимов внимаваше и предотврати попадение във вратата си.

ЦСКА отговори с опасен изстрел на Тибо Вион от около 20 метра, но топката мина на сантиметри от напречната греда.

В 28-та минута Жорди Кайседо получи извеждащо подаване, пребори се със защитник на "смъмфовете" нанесе удар, но и той мина на сантиметри от гредата.

До края на първата част последваха интересни, но равностойни минути. ЦСКА бе отборът, който владееше повече топката, но "армейците" така и не застрашиха Илко Пиргов с нещо по-сериозно.

Десет минути след подновяването на играта Момчил Цветанов пусна остър пас в наказателното поле и Георги Минчев бе близо до това да засече топката, но малко не му достигна и опасността пред вратата на "армейците" отмина.

В 66-тата минута Георги Йомов опита интересен удар. Той опита да прехвърли Пиргов  почти от центъра на терена, но кълбото мина на 2-3 метра встрани от вратата.

Четвърт час преди края на срещата домакините получиха дузпа. Реферът бе посъветван да гледа на повторение дали Бисмарк Чарлс е извършил нарушение в наказателното поле и след преглед на ситуацията със системата ВАР той прецени, че такова има. Димитър Илиев застана зад топката и хладнокръвно преодоля Евтимов за 1:0.

В 84-тата минута Локомотив нанесе втори удар, а голмайстор отново стана футболист номер 1 на България Димитър Илиев. При едно разбъркване в наказателното поле на ЦСКА той остана непокрит, топката се озова в него и за него не бе трудно да направи 2:0.

До края на мача не се случи нищо интересно и Локомотив Пловдив се поздрави с трите точки.

Локомотив Пловдив – ЦСКА 2:0

1:0 - Димитър Илиев 76'
2:0 - Димитър Илиев 84'

Локомотив Пд: 1 Илко Пиргов, , 61 Диниш Алмейда, 25 Лукас Масоеро, 4 Кристиан Гомис, 34 Петър Витанов, 39 Парвиз Умарбаев, 7 Момчил Цветанов, 9 Бирсент Карагарен, 6 Кристиан Илич, 14 Димитър Илиев, 10 Георги Минчев

Старши треньор: Александър Тунчев

ЦСКА: 25 Димитър Евтимов,  2 Юрген Матей, 4 Мено Кох, 5 Федерико Варела, 7 Енрике Рафаел, 10 Георги Йомов, 15 Тибо Вион, 18 Брадли Мазику, 20 Тиаго Родригес, 21 Амос Юга, 30 Жорди Кайседо

Старши треньор: Любослав Пенев