ЦСКА разби Ботев Враца с 4:0 в последната си лятна проверка. Преди срещата на стадион "Българска армия" беше представен и отборът на "червените" за новия сезон.

Новите попълнения Яник Уайлдшът, Жуниор Нзила, Йоан Баи и Хамза Чатакович бяха приветствани, но над всички днес беше Федерико Варела, забил хеттрик.

Припомняме, че преди днешната среща ЦСКА изигра четири приятелски мача в Австрия. "Армейците" първо победиха с 1:0 Вакер (Инсбрук) и после загубиха от Олимпиакос (1:2), Вердер (0:1) и Карабах (0:1).

Първият официален мач на ЦСКА за новия сезон е мачът за Суперкупата на България срещу Лудогорец, който ще се проведе на 17 юли (събота) от 20:30 часа на Националния стадион "Васил Левски".

Срещата запона отлично за армейците и още в 5-ата минута Яник Уайлдшът проби мощно по лявото крило и центрира остро в наказателното поле, където Гонсало Виера в опита си да изчисти топката си отбеляза автогол.

ЦСКА продължи да атакува и в  37-ата минута  Феде Варела отмъкна топката малко пред наказателното поле на врачани и веднага подаде към влезлия преди малко Радослав Живков. Той от своя страна напредна и върна към аржентинеца, който се разписа за 2:0.

Секунди преди края на първата част червените направиха резултата класически. Отново доброто взаимодействие между Радослав Живков и Федерико Варела даде резултат, като този път към разиграването се включи и Йоан Баи. Крилото на ЦСКА успя да изведе с хубав пас Живков, който отново по земя върна към Варела. Полузащитникът успя да реализира второто си попадение в мача от сходна позиция, като при първия си гол, и да покачи до 3:0. При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка.

Непосредствено преди началото на второто полувреме се проведе и официалното представяне на ЦСКА за новия футболен сезон 2021/2022 година, което не се осъществи преди срещата поради токов удар в "Борисовата градина".

През втората част армейците продължиха да доминират на терена, като старши треньорът Любослав Пенев отново направи много промени в състава и даде шанс за изява на почти всички свои налични футболисти.

В 71-ата минута Федерико Варела оформи своя хеттрик. Младият Асен Дончев центрира към наказателното поле на Ботев. Жеферсон пропусна топката, но зад него Варела успя да отправи удар с глава, с който да вкара кълбото във вратата гостите, с което оформи крайния резултат 4:0.

ЦСКА - Ботев Враца 4:0

1:0 Виера - 5', автогол
2:0 Варела - 37'
3:0 Варела - 45'
4:0 Варела - 71'

Състави:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 19. Иван Турицов, 3. Жеферсон Телес (к), 30. Яник Уайлдшът, 5. Федерико Варела 11. Хамза Чатакович, 7. Йоан Баи, 23. Ахмед Ахмедов, 29. Християн Петров

Ботев Врaца: 33. Красимир Костов, 88. Иван Бауренски, 18. Илия Миланов, 37. Никола Гивов, 77. Мартин Николов, 22. Никола Колев, 6. Антонио Георгиев, 94. Юлиян Ненов, 81. Виктор Василев, 20. Дориан Бабунски, 30. Гонсало Виера