ЦСКА извъртя 1:1 с Осиек в Хърватия и с общ резултат 5:3 от двата мача се класира за плейофите на Лига на конференциите.

Там "армейците" ще играят с Виктория Пилзен. Чехите излъгаха Дъ Ню Сейнтс след изпълнение на дузпи.

Попадението за ЦСКА заби Грейм Кери в 33-ата минута, точен за Осиек бе Шкорич (45).

Така ЦСКА е на крачка от групите на турнира и на мачове в Европа поне до края на годината.

През първото полувреме на днешния мач играта бе равностойна. Домакините опитаха начален натиск, но до по-опасно положение пред вратата на Бусато така и не се стигна.

Постепенно червените намериха своя ритъм и в 22-ата минута Георги Йомов опита да намери Кайседо в наказателното поле, но защитник на Осиек се намеси и изби. Топката попадна в Греъм Кери, който обаче бе фаулиран. Ирландецът застана зад топката и опита директен удар по диагонала, но Бочкай, който бе застанал на близката греда изби в корнер.

След ъгловия удар Амос Юга стреля от разстояние, но покрай левия страничен стълб. В 33-ата минута Георги Йомов открадна една топка в центъра и навлезе остро по дясното крило. Той подаде към средата на терена, където Яник Уайлдшът продължи към Греъм Кери, който с туповен шут в горния десен ъгъл не остави никакви шансове на вратаря Ивица Ивушич, разписвайки се за 1:0.

Осиек изравни в 45-ата минута на срещата. След центриране от корнер се получи разбъркване в наказателното поле. От него се възползва Милe Шкорич, който с тежък удар по диагонала възстанови равенството. Така двата състава се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.

През втората част ЦСКА бе много близо до гол в самото начало на полувремето. След центриране на Греъм Кери от корнер топката стигна до Жеферсон, който необезпокояван стреля към десния ъгъл на вратата, но Ивица Ивушич се разтегна максимално и изби в ъглов удар.

В 60-ата минута червените организираха още една добра атака. Амос Юга намери много добре Яник Уайлдшът, който навлезе в наказателното поле на Осиек. Нидерландецът обаче се забави със своето подаване и топката му бе избита.

Домакините опитаха да организират финален щурм, но стражът Густаво Бусато на няколко пъти показа класа като направи страхотни спасявания и не допусна нов гол в мрежата си.

В 87-ата минута Жорди Кайседо бе изведен на скорост сам срещу вратаря и бе спрян непозволено от Лончар, който съвсем справедливо получи директен червен картон.

До края нямаше други интересни ситуации и двубоят закономерно приключи при равенство 1:1. Така с общ резултат 5:3 от двете срещи ЦСКА напълно заслужено продължава напред към плейофите за груповата фаза на турнира Лига на конференциите. Там съперник на армейците ще бъде чешкият Виктория Пилзен.

Осиек - ЦСКА 1:1