Черно море остава на върха в efbet Лига, след като победи с 3:2 като гост ЦСКА 1948 в мач от 5-ия кръг на първенството.

Головете за "моряците" вкараха Леандро Андраде в 7-ата минута, Зе Гомеш (47) Георги Ангелов (66-автогол). За домакините те бяха дело на Марио Топузов (35) и Виктор Попов (72-автогол).

ЦСКА 1948 завърши мача с десет души, след като в 81-ата минута Топузов получи втори жълт картон.

В класирането Черно море има 11 точки и е лидер, докато "червените" остават на последната 14-та позиция с едва 1 т.

В следващия кръг ЦСКА гостува на "Тича", докато ЦСКА 1948 има визита на Славия.

Гостите от Варна излязоха напред в резултата още в 7-ата минута, когато Родриго пробиви отдясно, подаде на Леандро Андраде, който прати топката в мрежата зад Даниел Наумов.

В 35-ата минута футболистите на ЦСКА 1948 успяха да се възползват от груба грешка в редиците на варненци и изравниха.

Вратарят Георги Георгиев изрита лошо топката, която попадна в Марио Топузов, който вкара за 1:1.

Това бе и първото допуснато попадение от началото на сезона за Черно море.

Само две минути след почивката Зе Гомеш отново даде аванс на варненци.

В 66-ата минута Симеон Петров изпусна Родриго, който центрира в наказателното поле към Зе Гомеш, а Георги Ангелов се опита да избие, но си отбеляза автогол.

8 минути по-късно и Виктор Попов от Черно море също си вкара автогол, оформяйки крайния резултат.

Домакините играха последните 10 минути с човек по-малко, след червен картон на Марио Топузов.

ЦСКА 1948 – Черно море 2:3

Голмайстори: 0:1 Леандро Андраде (7), 1:1 Марио Топузов (35), 1:2 Зе Гомеш (47), 1:3 Георги Ангелов (66-авт), 2:3 Виктор Попов (72-авт)

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 44. Костадин Илиев, 87. Симеон Петров, 25. Георги Ангелов, 66. Стивън Кирилов, 22. Димитър Илиев, 18. Ивайло Чочев, 88. Мартин Хайдаров (46-Гогов), 7. Марио Топузов, 11. Денислав Александров, 10. Георги Русев

Черно море: 22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 23. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 77. Стефан Велев (93-Вилела), 29. Файсел Касми (46-Зе Гомеш), 15. Леандро Андраде (74-Димов), 72. Родриго (91-Дичев)

София, ст.: "Васил Левски"
Съдия: Валентин Железов
Жълти картони: Топузов (ЦСКА 1948), Попов (Черно море)
Червен картон: Топузов 81‘ (ЦСКА 1948)