Tреньорът на ЦСКА Стойчо Младенов получи доста добри новини в навечерието на започващия утре лагер в Банско, пише "Тема спорт".
Кампът ще продължи до идния вторник, като в последния ден ще бъде организирана и приятелска среща.
Половин дузина футболисти, които не бяха на негово разположение в срещата с Черно море, ще се включат пълноценно в тренировъчния процес в планинския курорт.
Тримата флангови футболисти на тима Йомов, Вилдсхут и Бай, които с отсъствието си принудиха Стойчо Младенов да използва Ахмед Ахмедов като крило на "Тича", вече са готови да се включат в заниманията.
Освен тях на пълни обороти ще тренират и отсъствалият в последните седмици заради заболяване Пламен Гълъбов, възстановеният от травма в кръста Радослав Живков и Федерико Варела, който бе в групата за двубоя с Черно море но не се появи в игра.
Бисмарк Чарлс, за когото се очакваше да отсъства около месец, претърпя успешна операция на менискуса и има вероятност да се завърне по-скоро от предвиденото. Възможно е нападателят да бъде в групата на ЦСКА още за първия мач след паузата срещу Славия.
Единствените футболисти на „червените“, които през лятото бяха част от националните си отбори на континенталните първенства на Южна Америка и Европа, не получиха повиквателни за предстоящите двубои на селекциите си.
Жорди Кайседо, който взе участие в две срещи на Еквадор за Копа Америка и достигна четвъртфинал с тима, този път не бе повикан от националния селекционер Густаво Алфаро за световните квалификации срещу Парагвай, Чили и Уругвай.
Тимът е с 9 точки от първите шест мача и е на трето място в квалификационна зона Южна Америка, където първите 4 отбора се класират директно за световното първенство през 2022-ра, а петият играе бараж.
Новото попълнение Томас Лам също остана извън групата на своята Финландия за контролата с Уелс и квалификациите срещу Казахстан и световния шампион Франция. Бранителят бе част от състава на скандинавците на Евро 2020, но така и не се появи в игра.
Единственият чуждестранен футболист на армейците, който получи повиквателна сега, е Брадли Мазику. Той ще помага на Конго в световните квалификациите срещу Намибия и Сенегал. Четвъртият отбор в групата е Того, като само победителят в нея продължава напред.
Снимка: Lap.bg







Увеличаването на осигуровките ще покачи и цените на стоките (+ВИДЕО)
НСНИ отличи двама журналисти от Investor Media Group
Подкупите са станали начин на живот в Египет
Пиян и дрогиран мъж се блъсна в патрулка след гонка с МВР
Евродокладът за РСМ: Да включи българите в Конституцията
Хубавите слънчеви дни приключват, от вторник идва облачно време
Крадци източиха 300 литра дизел от чуждестранен камион
Предложението за спиране на пенсиите за работещите пенсионери е нереалистично
Tesla Model Y започна сам да се обажда по телефона
Как шофьорите в Париж се справят без знака "Стоп"
Mazda работи над ДВГ, който улавя собствените си CO2
Повече, отколкото изглежда - как радиаторната решетка влияе на колата
Риксън Грейси срещу Александър Карелин в UFC?!?
Арман Царукян: „Хукър е гнил човек — искам да му разбия мутрата“
Уолдо Кортес-Акоста: „Едно бъркане в окото няма да ме спре – аз съм друга порода!“
Норма Дюмон: „Не искам да чакам бой за титлата – искам да остана активна“
Как се формира биологичният ни часовник?
Стресът се отразява видимо върху стойката и дишането, когато е хроничен
Извънматочна бременност - видове и клинична картина
Нови 40 специализанти ще получават финансов стимул по проекта на здравното министерство
Коментари
Напиши коментар11:24 | 24 апр 2024 г.
23:04 | 1 сеп 2021 г.
17:34 | 1 сеп 2021 г.
19:40 | 31 авг 2021 г.
13:06 | 31 авг 2021 г.
12:31 | 31 авг 2021 г.
12:30 | 31 авг 2021 г.
12:29 | 31 авг 2021 г.
12:29 | 31 авг 2021 г.
12:21 | 31 авг 2021 г.
Напиши коментар