ЦСКА надигра убедително Банско с 4:1 в контролна среща, играна на терените на „Евима“ до едноименния град.

Армейците поведоха в 11-та минута чрез Жорди Кайседо. Еквадорският нападател направи добавка, след като първоначално не успя да оползотвори центриране от ляво на Яник Вилдсхут.

В края на полувремето Банско стигна до изравнително попадение чрез Венцислав Маламов, който се възползва от грешка на Густаво Бусато и Юрген Матей.

След почивката „червените“ показаха класата си и вкараха три безответни гола. ЦСКА реализира две попадения в рамките на три минути, като първо се разписа Ахмед Ахмедов, а след това същото стори и Хамза Чатакович, който получи асистенция от бившия нападател на Дунав Русе.

В 66-та минута армейците стигнаха до четвърти гол, дело на завърналия се след контузия Федерико Варела.

Стойчо Младенов и компания се завръщат във вътрешния шампионат, където тимът приема лидера в Първа Лига Славия в събота, 11 септември.