С гол в 93-ата минута ЦСКА победи Царско село много трудно с 2:1 в мач от десетия кръг на efbet лига, игран на спортен комплекс "Царско село".

Амос Юга откри резултата в полза на "червените" в 56-ата минута след асистенция на Брадли Мазику, но устремът на "червените" беше спрян още преди това, когато само в рамките на три минути след подновяването на играта Жеферсон си изкара два жълти картона и потегли към душовете.

Домакините не се предаваха и имаха своите възможности. Така дойде 72-ата минута, в която Васил Шопов намери Лукас Диас и влезлият като резерва футболист изравни. Равностойният мач вървеше към логично реми, но в 93-ата минута Карло Мухар донесе трите точки за ЦСКА, който днес игра с черни фланелки.

Късният успех изстреля ЦСКА на второ място в таблицата с актив от 19 пункта, само на две зад лидера Ботев Пловдив. Царско село остава предпоследен с 6 точки.

В 18-ата минута момчетата на Стойчо Младенов стигнаха до първата си чиста ситуация за откриване на резултата, когато Вилдсхут стреля по земята, но вратарят на Царско село Георгиев плонжира и спаси.

Малко преди да изтече половин час игра пък Варела центрира към Ахмедов, нападателят засече, но не успя да уцели целта. Веднага след това и Варела пробва мерника си, но топката отново не попадна във вратата.

Още в самото начало на второто полувреме ЦСКА остана с човек по-малко след спорен втори жълт картон на Жеферсон. Бразилецът получи две официални предупреждения в рамките на 3 минути и напусна терена.

Стойчо Младенов реагира и пусна в игра Георги Йомов, Карло Мухар и Пламен Гълъбов на местата на Варела, Вилдсхут и Турицов. Триото даде импулс в играта на ЦСКА и в 56-ата минута Амос Юга направи 1:0 с мощен шут от границата на наказателното поле.

В 68-ата минута Мухар можеше да удвои преднината на "армейците", но силният му удар от дистанция бе отразен от вратаря на домакините. Пропускът бе наказан от съперника, който в една от следващите си атаки направи 1:1 след гол на Лукас Диас, който излезе сам срещу Бусато.

ЦСКА продължи да атакува и да търси победата и в последната минута Калоян Кръстев и направи страхотен индивидуален пробив, но стражът на домакините успя да спаси.

В продължението на срещата логичното се случи, когато Карло Мухар бе най-съобразителен в наказателното поле и с първия си гол с червената фланелка донесе победата на своя тим. Така "червените" записаха напълно заслужена победа и продължават да бъдат единствения отбор в Първа лига, който все още е непобеден.

Следващият мач на ЦСКА е на 16 октомври (събота), когато на стадион "Българска армия" гостува лидерът Ботев Пловдив.  Двубоят е с начален час 20.15 часа.

Царско село - ЦСКА 1:2

0:1 Амос Юга  - 56'
1:1 Лукас Диас - 72'
1:2 Карло Мухар - 93'

Царско село: 1. Янко Георги, 6. Иван Бандаловски (к), 8. Ален Стеванович, 10. Лъчезар Балтанов, 21. Венцислав Василев, 25. Александър Александров, 29. Мичел Гаетан, 77. Луи Нганиони, 80. Карлос Охене, 88. Никола Колев, 93. Васил Шопов

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей (к), 29. Томас Лам, 19. Иван Турицов, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон Телес, 21. Амос Юга, 5. Федерико Варела, 7. Йоан Баи, 30. Яник Вилдсхут, 23. Ахмед Ахмедов