Федерико Варела ще бъде готов за битката с украинския Зоря в Лигата на конференциите в четвъртък. Аржентинският халф пропусна победата с 3:2 над Ботев (Пловдив) заради пресечен мускул.

Варела получи травмата по време на лагера в Банско и треньорът Стойчо Младенов не посмя да го рискува. Плеймейкърът пропусна много мачове от началото на сезона заради счупена костица в крака, пише "Труд".

ЦСКА е единственият отбор в България без поражение. Джорди Кайседо вкара шестия и седмия си гол за сезона в елита срещу Ботев, но в последните 12 минути "канарчетата" върнаха интригата с два късни гола.

Вече 36 години тимът от Пловдив не е побеждавал ЦСКА в София и традицията продължи. Кайседо, който дойде в България през февруари, вече има 20 попадения за "червените" и всеки подобрява играта си.