ЦСКА удари с 2:0 Арда и се класира за 1/4 финалите в турнира за купата на България. И двете попадения за "армейците" заби Жорди Кайседо (23 и 36 мин.).

Трябва да се отбележи, че ЦСКА игра в намален състав след 54-ата минута, когато от игра с директен червен картон бе отстранен Брадли Мазику.

Така "армейците" продължават защитата на трофея си, който спечелиха именно във финал срещу Арда.

ЦСКА изигра страхотно първо полувреме, когато създаде поне дузина голови положения, вкара две попадения и си взе конфортен аванс.

След почивката обаче дойде изгонването на Мазику, след което "армейците" леко се прибраха, но не дадоха почти никакви шансове на Арда и са в следващата фаза на надпреварата.

Домакините стартираха устремно и започнаха да редят атака след атака към противниковата врата още от самото начало. Гостите от Кърджали обаче се бранеха с петима футболисти в защита и трудно допускаха чисти голови положения пред вратата си.

В 22-ата минута обаче резултатът бе открит - след центриране от корнер Томас Лам продължи към задната греда, където Жорди Кайседо засече с глава за 1:0.

Голът накара гостите да се отворят в търсене на изравнително попадение, което позволи на играчите на ЦСКА да използват едно от любимите си оръжия - контраатаката.

Така в 35-ата минута Матай пусна отличен извеждащ пас към Йомов, който се измъкна от засадата, напредна малко вдясно и пусна успоредно на голлинията към нахлуващия Кайседо, за когото бе детска игра да удвои преднината на ЦСКА - 2:0.

След почивката Кери можеше да направи резултата класически в 52-ата минута, но ударът му в далечния ъгъл бе избит от вратаря Караджов в корнер.

Две минути по-късно обаче ЦСКА остана с човек по-малко след директен червен картон за Брадли Мазику. Конгоанецът бе изгонен заради нарушение срещу откъсващия се Иван Коконов.

До края на двубоя нямаше повече попадения и ЦСКА се поздрави с напълно заслужена победа с 2:0 над Арда (Кърджали), класирайки се за четвъртфиналите в турнира за Купата на България.

ЦСКА - Арда 2:0

1:0 Жорди Кайседо (23)
2:0 Жорди Кайседо (36)

ЦСКА: 25. Евтимов, 19. Турицов, 2. Матей, 18. Мазику, 29. Лам, 3. Жеферсон, 21. Юга, 8. Кери, 10. Йомов, 30. Вилдсхут, 9. Кайседо

Арда: 12. Караджов, 8. Желев, 9. Делев, 11. Георгиев, 17. Коконов, 18. Рубежич, 19. Руменов, 24. Петков, 71. Крумов, 80. Котев, 98. Йорданов