Съперникът на ЦСКА в турнира Лига на Конференциите - Зоря Луганск разгроми с 6:1 като гост Металист Харков в среща от 13-ия кръг в шампионата на Украйна.

Алахяр Саядманеш и Олександър Гладки се разписаха по два пъти във вратата на домакините. Андрий Ременюк беше дал аванс за отбора от Харков още в 6-ата минута, но след това Саядманеш и Гладки се разписаха съответно в 9-ата и в 38-ата минута.

Двамата голмайстори на Зоря Луганск бяха точни и през второто полувреме на двубоя, покачвайки резултата на 4:1 в 55-ата и 71-ата минута. Реймънд Овусу направи 5:1 в 77-ата минута, а Ахмед Алибеков оформи крайното 6:1 в допълнителното време на срещата.

Зоря се намира на трето място в класирането с актив от 26 точки, а лидер е Динамо Киев е с 35 точки. В четвъртък ЦСКА гостува на Зоря в Украйна, след като загуби с 0:1 у дома миналата седмица.